МВФ про підвищення мінімалки: немає можливостей

Читать на русском
У МВФ заявили про відсутність можливостей для збільшення витрат державного бюджету на підвищення мінімальної зарплати в 2018 році.

У МВФ заявили про відсутність можливостей для збільшення витрат державного бюджету на підвищення мінімальної зарплати в 2018 році.

Як пише «Слово і Діло», про це в четвер, 19 квітня, заявив представник МВФ Йоста Люнгман в коментарі «Економічній правді».

Нове підвищення мінімалки: в чому ризик та чи прискорить це інфляцію?Міністр соцполітики вважає, що є підстави для підвищення мінімальної зарплати вже сьогодні. Чи так це та чи не буде наслідків, розбирались експерти.

Він зазначив, що зменшення держборгу в попередні роки було значним досягненням України, однак його розмір усе ще залишається значним і збільшення витрат бюджету ставить у небезпеку виконання зобов'язань перед зовнішніми партнерами.

«Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. Зважаючи на це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат у 2018 році», – додав представник Фонду.

Видання зазначає, що в уряді зараз розглядають можливість майбутнього потенційного перегляду бюджету під підвищення «мінімалки».

Позиція МВФ у цьому питанні залишається однозначною: підвищення мінімальної зарплати можливе лише за наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку експертів Фонду, збільшення витрат економічно неможливе.

Нагадаємо, згідно з прогнозом Мінекономрозвитку, середньорічна мінімальна заробітна плата українців складе в 2019 році 4600 грн, в 2020-му – 5400 грн, а в 2021-му – 6200 грн.

Як повідомлялося, в 2018 році Україна маэ повернути 44 млрд грн за боргами МВФ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...