ДФС розкрила причину нарахування штрафу Коболєву

Читать на русском
Фіскальна служба вважає голову НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва винним у порушенні митних правил.

ДФС вважає голову НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва винним у порушенні митних правил.

Як повідомляє «Слово і Діло», про це йдеться в двох постановах ДФС від 27 лютого, якими Коболєву загалом було виписано 8,3 мільярда гривень штрафних санкцій.

Коболєв розповів, коли ціна на газ для населення знизитьсяГолова Нафтогазу Андрій Коболєв очікує, що збільшення газовидобутку в Україні, яке вже почало відбуватися, допоможе знизити ціну на газ для населення.

«Протягом 2017 року митний брокер «Нафтогазу» ТОВ «Груп СВ» неодноразово подавав митні декларації, заздалегідь знаючи про отримання відмови в митному оформленні в зв'язку з неподанням повного пакета документів. Для встановлення причин подачі неповного пакету документів проведене опитування директора «Груп СВ» Марії Савіної. Вона повідомила, що неодноразово зверталася до посадових осіб «Нафтогазу» за отриманням документів, яких бракувало, але вони не були їй надані в зв'язку з їх непідписанням», – ідеться в постанові податкової.

У цій же постанові вказується, що документами, яких бракує для оформлення митної декларації, є рахунки-фактури та акти приймання-передачі природного газу між «Нафтогазом» і «Газпромом».

За даними ЕП, ані першого, ані другого виду документів не існує в зв'язку з принципово різними позиціями української та російської компаній: «Нафтогаз» відмовляється підписувати акти з моменту військової агресії Росії проти України через те, що в них «Газпромом» враховані несанкціоновані поставки газу на окуповану територію Донецької та Луганської областей. Своєю чергою «Газпром» відмовляється надавати ці акти без урахування поставок газу в зону АТО.

Як повідомляла ЕП, рішенням Стокгольмського арбітражу поставки газу «Газпромом» на захоплену територію Донбасу визнані самовільними (здійсненими без згоди української сторони) й не підлягають оплаті з боку «Нафтогазу».

Позиція голови Державної фіскальної служби (зараз виконує обов'язки Мирослав Продан) є квотою БПП. Цю ж політичну силу представляє прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який конфліктує з Андрієм Коболєвим за контроль над «Нафтогазом України».

Нагадаємо, голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв оскаржив у Подільському районному суді Києва дві постанови Енергетичної митниці ДФС про накладення на нього персонального штрафу на 7 і 1,3 мільярда гривень.

Голова НАК «Нафтогаз України» заявив, що збирається судитися з Державною фіскальною службою.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал