Поліція застосувала силу до більш ніж двох тисяч українців – дослідження

Читать на русском
У 2017 році 2386 осіб звернулися за медичною допомогою через травми, отримані від працівників поліції.

У 2017 році 2386 осіб звернулися за медичною допомогою через травми, отримані від працівників поліції.

Як інформує «Слово і Діло», про це повідомляє ZN.UA.

Набір до кіберполіції: «білим» хакерам обіцяють зарплату до 50 тисяч гривеньДепартамент кіберполіції Національної поліції України з 10 квітня планує почати додатковий набір спецагентів.

Такі дані оприлюднив Експертний центр з прав людини у дослідженні про неналежне поводження в діяльності Нацполіції України.

У звіті проаналізовані офіційні дані, пов'язані з тортурами і жорстоким поводженням: дані ГПУ щодо кримінальних проваджень, вироки національних судів за 2012-2017 роки, офіційні відомості медичних установ про кількість громадян, що звернулися за допомогою у зв'язку з побиттям в поліції.

Крім того, правозахисники провели інтерв'ю з жертвами катувань, суддями, прокурорами, адвокатами, патрульними поліцейськими, слідчими та оперативниками Нацполіції.

30,12% з усіх видів травм припадають на травми голови, також медики фіксують поранення корпусу тіла, кінцівок, численні травми.

«В країні немає офіційно затвердженого механізму фіксації слідів катувань (багато країн світу використовують для цього Стамбульський протокол). А медичні стандарти застаріли: досі використовуються правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, розроблені у 1995 році», - зазначається в матеріалі.

Дослідження проводилося у співпраці з Управлінням забезпечення прав людини Нацполіціі у рамках спільного проекту ЄС та РЄ Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за законопроект про Дисциплінарний статут Національної поліції України.

Як відомо, Вища рада правосуддя не підтримала ініціативу Арсена Авакова зняти охорону судів силами Нацгвардії і Нацполіціі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал