Росія не впорається без української ГТС - Порошенко

Читать на русском
Росія не обійдеться без української газотранспортної системи України, в тому числі і після 2019 року.

Росія не обійдеться без газотранспортної системи України, в тому числі і після 2019 року.

Як пише «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 13 квітня, в інтерв'ю журналістам заявив президент України Петро Порошенко.

«Північний потік-2» та транзит газу: в чому найбільший ризик для ГТС України?Канцлер Німеччини заявила, що будівництво Північного потоку-2 неможливе, якщо не буде погоджене питання про транзит газу через Україну. Про транзит газу та проблеми для ГТС України розповіли експерти.

«Я хочу ще раз наголосити: Росія не обійдеться без української газотранспортної системи в будь-якому випадку, після 2019 року в тому числі», - сказав президент.

Як відомо, контракт на транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року.

Порошенко зазначив, що Україна готова транспортувати до 150 мільярдів кубів газу на рік по своїй території.

Також глава держави впевнений, що Україна отримає 4,6 мільярда кубів від Газпрому за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

«Я хочу наголосити і заспокоїти всіх українців: кожен долар з рішення про $ 4,6 млрд Україна отримає. Я в цьому абсолютно впевнений як президент. Ми координуємо дії наших юристів, і у мене не виникає жодних сумнівів у зв'язку з цим», - сказав він.

Він також нагадав, що кожен день затримки виплати Газпромом боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу збільшує суму, яку повинна виплатити російська компанія, «мінімум на $ 0,5 млн на день».

Нагадаємо, 28 лютого завершився багаторічний спір між Нафтогазом і Газпромом у Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав російський концерн доплатити Нафтогазу $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.

Як повідомлялося, Нафтогаз і Газпром почали домовлятися про умови транзиту газу через територію України після 2019 року.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: