Яким буде курс Угорщини щодо України після перемоги Орбана?

Читать на русском
Михайло Пашковспівдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

Найімовірніше, після перемоги Орбана жорсткий курс Угорщини щодо України буде продовжений. Орбан отримав досить серйозну перевагу. Підстав для зміни політичного курсу Будапешта немає.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи перемогу Віктора Орбана на парламентських виборах в Угорщині.

«Зовнішня політика, яку сьогодні проводить Будапешт, після перемоги Орбана буде продовжена. Але при цьому не варто вважати Угорщину найбільшим союзником РФ. Так, у них проросійська позиція. Але більшою мірою йдеться про жорстке відстоювання своїх інтересів, як їх розуміє угорське керівництво в рамках ЄС», – зазначив Пашков.

Безумовно, те, що говорив і говорить Орбан, буде пролонговане й транслюватиметься в європейський простір, додав експерт.

Закарпаття стало метою Росії – ПорошенкоРосійські спецслужби атакували Закарпаття з метою ускладнення відносин України із західними партнерами.

«Очікувати кардинальних і позитивних змін на нашу адресу навряд чи варто. Але й погіршення, посилення жорсткої позиції щодо України також малоймовірне. Збережеться просто напруженість між Києвом і Будапештом. Але після виборів хвиля протистояння вже може трохи стихнути. Обережні оптимістичні очікування мають місце», – уточнив фахівець.

Він пояснив, що російський вплив не варто списувати, але є важливий нюанс.

«Орбан дійсно виступає за діалог із РФ, пом'якшення санкцій. Він про це говорив і говоритиме. Але це більшою мірою була зовнішня декларація в зв'язку з виборами», – підкреслив експерт.

«Річ у тім, що, по-перше, Угорщина є членом ЄС і НАТО, по-друге, актуальні проблеми між Києвом і Будапештом складні для обох країн. Те, що їх доведеться долати, очевидно. По-третє, ключове те, що це вже поствиборна ситуація. Вибори завершилися, тому пошук компромісів із Києвом можливий», – резюмував Михайло Пашков.

Нагадаємо, в Угорщині в неділю, 8 квітня, проходили парламентські вибори. Партія Орбана отримала підтримку 49,24% виборців і контролюватиме 2/3 голосів у парламенті.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал