Комісар ООН: Радбез паралізований правом вето

Читать на русском
Комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн вважає, що Рада безпеки ООН паралізована правом вето.

Комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн вважає, що Рада безпеки ООН паралізована правом вето.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє «РБК-Україна».

РФ заблокувала резолюцію ООН щодо розслідування хіматак у СиріїРосія заблокувала у вівторок ухвалення неузгодженої резолюції щодо продовження на один рік повноважень Спільного механізму ООН і ОЗХЗ з розслідування хімічних атак в Сирії Радою Безпеки ООН.

Комісар зазначив, що звіти, які свідчать про ймовірну смертельної хімічної атаки в Сирії в суботу в місті Дума, показують безсилля міжнародної реакції на попередні атаки в країні. За його словами, зброя масового ураження забирає право людей на життя, заподіює біль і страждання.

«А відповідь світу? Порожні слова, слабкі засудження та Радбез, паралізований застосуванням вето. Світ і, зокрема, держави, які мають право вето в Раді безпеки, мають прокинутися, швидко прокинутися», – сказав аль-Хуссейн.

Комісар нагадав, що практично кожна країна в світі підтримує заборону на використання хімічної зброї: загалом 192 держави, включаючи Сирію, ратифікували Конвенцію про хімічну зброю, що набула чинності в квітні 1997 року.

«Після десятиліть, коли ми думали, що успішно оголосили поза законом використання хімічної та біологічної зброї, світ спокійно сидить, поки її застосування в Сирії стає нормою», – заявив аль-Хуссейн.

Нагадаємо, постпред США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що прийшов момент, коли світ має побачити справедливість. За її словами, Сполучені Штати відреагують на хімічну атаку на сірійське місто Дума незалежно від рішення Ради безпеки ООН.

Раніше генеральний директор Організації із заборони хімічної зброї Узюмджю висловив серйозну стурбованість у зв'язку з повідомленнями про застосування хімзброї в сирійському місті Дума.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал