МінТОТ озвучив витрати на розмінування Донбасу

Читать на русском
Витрати на розмінування усього Донбасу можуть перевищити 800 млн доларів, розповів міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

Витрати на розмінування всього Донбасу можуть перевищити 800 мільйонів доларів.

Як інформує «Слово і Діло», про це розказав міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в ефірі Радіо Свобода.

Міни нового зразка та хитрощі бойовиків: чому війна – не єдина проблема ДонбасуУкраїна перебуває на третьому місці в світі за забрудненням території вибухонебезпечними предметами через війну на Донбасі. Про розмінування Донбасу розповіли експерти.

«Попередні оцінки по розмінуванню. Хорватія за площею десь 50 тисяч квадратних кілометрів. За 20 років Хорватія витратила трохи більше 800 мільйонів доларів на розмінування своєї території, розмінування для розвитку, щоб там можна було пахати, сіяти, будувати», – розповів Черниш.

Він уточнив, що це приблизні цифри, повну оцінку можна буде зробити після звільнення окупованих територій Донбасу.

На думку міністра, необхідно утворити орган під егідою уряду, який координуватиме всі заходи, пов’язані з розмінуванням і обережним поводженням з боєприпасами.

Черниш підкреслив, що розмінування – це не лише знешкодження мін або залишків боєприпасів.

«У зоні бойових дій живе кілька сотень тисяч населення. Ці люди мають бути навчені безпечно поводитися з боєприпасами, щоб не підриватися, потрібно маркувати територію… Це настільки великий комплекс проблем, на який не звертають уваги. Усі говорять про розмінування, а скільки постраждалих, допомога цим людям…», – зазначив Вадим Черниш.

Нагадаємо, США втричі збільшили фінансування з розмінування Донбасу в 2018 році.

Раніше повідомлялося, що на розмінування територій в Луганській та Донецькій областях України знадобиться мінімум 10-15 років.

Нагадаємо, французи передали Україні обладнання для дистанційного розмінування.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал