Українці створили робота, щоб збирати сміття з водойм

Читать на русском
Студент з Кропивницького створив пристрій, що подібно пилососу може збирати сміття з водойм. Робот  на сонячних батареях, а тому не потребує щоденної підзарядки.

Студент з Кропивницького створив пристрій, що подібно пилососу може збирати сміття з водойм.

Про це повідомляє Ecotown, пише «Слово і Діло».

У яких областях з'являться заводи з переробки сміттяЯк голови ОДА вирішують проблему зі сміттям і чому вигідний бізнес із переробки побутових відходів не працює в Україні, заваленої сміттєвою сировиною, з'ясовувало Слово і Діло.

«У команди, що працювала на цим винаходом, з’явилася ідея й мета очистити водойми нашого міста від сміття. Цей робот був зібраний з підручних матеріалів. Ми його запустили, протестували – він працює», – говорить винахідник Руслан Коптєв.

Пристрій на сонячних батареях, а тому не потребує щоденної підзарядки. Автоматично керувати ним можна через мережу WI-FI: теоретично кожен бажаючий мешканець Кропивницького зможе підключитися до робота, покерувати ним та очистити водойму від сміття.

Під час експерементального запуску пристрій зібрав з річки Інгул близько 20 кг сміття. За словами Руслана, вартість такого робота становить близько 25 тисяч доларів, тому він звернувся до міськради, щоб знайти фінансування для свого винаходу.

У комісії виникло чимало запитань до розробника: де взяти гроші, як захистити прилад від вандалів, куди вивозити зібране сміття, хто буде спостерігати за роботом.

Розробнику запропонували розробити чіткі розрахунки цього проекту, врахувавши усі можливі аспекти, після чого пристрій зможуть запустити в місті.

Нагадаємо, з'ясувалося, скільки коштів виділила Львівська міськрада на вивезення сміття.

Раніше «Слово і Діло» дослідило, що обіцяють голови ОДА про будівництво та ремонт очисних споруд.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал