Монети замість паперових гривень: навіщо це робиться та як позначиться на інфляції?

Читать на русском
Олексій Дорошенкодиректор Асоціації постачальників торговельних мереж

Інфляція буде на рівні 0,2-0,3%. Округлення буде розтягнуте в часі, наприклад, близько півроку, тому за рік ці 0,2-0,3% ми не помітимо.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів гендиректор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, оцінюючи ініціативи НБУ щодо заміни паперових банкнот монетами.

«Це не призведе до якихось серйозних наслідків, тому що це не ті фактори, які впливають на ціну, а лише фіксація того, що вже відбувалося. Тут дійсно НБУ, на відміну від Мінекономрозвитку, завжди тверезо оцінює події. Інше питання в тому, що зробити вони нічого не можуть», – зазначив Дорошенко.

Держава заощаджуватиме на ось таких реформах – відмові від дрібних монет і переході від паперових грошей до металевих, уточнив експерт.

На його думку, негативних наслідків не буде, радше, навпаки, адже це європейська практика.

«Коли ми говоримо про електронні платежі, то там 70% обігу. У нас, можливо, 40%. Звичайно, якщо абстрагуватися від тіньової економіки. Монети – це європейський крок», – додав він.

В Україні банкноти до десяти гривень замінять монетами: реакція соцмережСлово і Діло з'ясовувало, що українці думають з приводу заміни паперових 1, 2, 5 і 10 гривень на монети.

За його словами, реформи рано чи пізно все одно мають відбуватися, просто, наприклад, за час правління Гонтаревої були зовсім інші завдання.

«Коли вже Гонтарева перестала виконувати обов'язки голови НБУ, люди, які прийшли, вирішили придумати, що нового можна зробити», – пояснив фахівець.

На першому етапі це відбувається в будь-якої людини, підкреслив він.

«Природно, що разом зі Смолієм почали думати, що нового можна провести. Якраз такі реформи обґрунтовані. Ця ідея не була новою. Просто іноді ідеї можуть лежати на полицях кілька років. Зараз прийшов час її використовувати. До того ж їм потрібно проводити якісь дії, щоб розраховувати на лояльне ставлення до себе», – резюмував Олексій Дорошенко.

Відзначимо, що востанніє лінійка грошових знаків в Україні змінювалася в далекому 2005 році, коли з'явилася купюра в 500 гривень.

Як відреагували соцмережі на заміну паперових грошей – у нашому огляді.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал