Місія ООН на Донбасі: Клімкін хоче 15 тисяч миротворців

Читать на русском
Чисельність миротворчої місії на сході України має скласти 15 тисяч осіб і більше для реального контролю всієї території окупованого Донбасу.

Чисельність миротворчої місії на сході України має скласти 15 тисяч осіб і більше для реального контролю всієї території окупованого Донбасу.

Як інформує «Слово і Діло», про це сказав у інтерв'ю BBC Україна міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Що має бути в пріоритеті при виборі військових для миротворчої місії на Донбасі?Згідно з доповіддю ООН, Україні потрібно 20 тисяч миротворців, а солдати мають бути з країн, що не входять до НАТО. Який критерій для України має стати визначальним, розповіли експерти.

«Нам потрібна достатня кількість. Це означає, що миротворці реально мають контролювати всю територію окупованого Донбасу. Я вважаю, що, за попередніми оцінками, це має бути понад 15 тисяч. А скільки точно, ми будемо погоджувати разом з ООН і партнерами, які увійдуть до складу місії. Але це не може бути дві чи чотири тисячі», – сказав він.

За словами Клімкіна, це мають бути миротворці, які контролюватимуть спочатку відведення озброєння та все, що там відбуватиметься під час цього процесу. Однак потім, зазначив він, виникає питання про те, хто виконуватиме поліцейські функції.

Крім того, Клімкін зауважив, що склад миротворчої місії має визначати ООН, але не Росія.

Полторак обіцяє залучити миротворчу місію ООН на ДонбасСказано 15 листопада 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Водночас, відповідаючи на запитання щодо ролі країн СНД у цьому процесі, міністр сказав, що скептично до цього ставиться, однак не виключив «якоїсь їхньої дуже обмеженої ролі».

Раніше президент України Петро Порошенко пообіцяв зробити все для швидкого розгортання миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на Донбасі.

Нагадаємо, Путін озвучив свої умови.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал