Українці проведуть в Антарктиці п'ять нових досліджень

Читать на русском
Дослідники почнуть фотоідентифікувати каталоги китів, а також оновлять і продовжать такі самі каталоги тюленів Ведделла. Також у ѓрунтах Антарктики вчені вивчатимуть мікроби.

Учасники 23-ї Української антарктичної експедиції, які вирушать на станцію Академік Вернадський у кінці березня, почнуть проводити п'ять нових видів досліджень.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки з посиланням на в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євгена Дикого, пише «Слово і Діло».

Україна і Франція домовилися спільно досліджувати АрктикуУкраїнські вчені зможуть долучитися до проведення досліджень на французьких антарктичних і субантарктичних станціях.

Дослідники почнуть фотоідентифікувати каталоги китів, а також оновлять і продовжать такі самі каталоги тюленів Ведделла.

«Приватне «впізнання» кожного кита або тюленя дозволяє краще відстежувати шляхи їхньої міграції і розробити ефективні програми їхнього збереження», - йдеться в повідомленні.

Також у ѓрунтах Антарктики вчені вивчатимуть мікроби і їхні засоби пристосування до екстремальних умов, а за залишками луски, шкіри та інших «екологічних ДНК» у воді будуть визначати склад живих організмів. За допомогою методу електронної ДНК можна визначити «генетичні сліди» всіх видів тварин, що побували у воді протягом останніх трьох днів. Таким чином, є можливість отримати більш повний список фауни Антарктиди.

Ще два види досліджень будуть спрямовані на вивчення забруднення навколишнього середовища. Перший стосуватиметься вивчення вмісту мікропластику у воді, а другий - аналізу вмісту хімічних забруднювачів у тканинах риб і молюсків. Такі дослідження покажуть, наскільки швидко забруднення переносяться між континентами. Також це дасть додаткові аргументи для обмеження використання хімікатів або зменшення використання пластику у світі.

Дикий також розповів, що в найближчі роки вчені також планують відновити морські дослідження в Південному океані, а в перспективі - рухатися вглиб Антарктики і розвивати наукові дослідження в Арктиці.

Ще одне важливе питання - відновлення гендерної рівності під час відбору сезонних і річних експедицій на станцію. «Недопущення жінок на українську антарктичну станцію - неподобство, нечуване в 21 столітті ... Віднині українська станція відкрита для всіх, незалежно від статі і гендеру», - зауважив глава НАНЦ.

Раніше повідомлялося, що Україна розширить співпрацю з Туреччиною у питанні дослідження Антарктики, а також почне партнерство з Китаєм і Малайзією.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал