Українські вчені досліджуватимуть Антарктиду

Читать на русском
У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що українські вчені братимуть участь у конкурсах наукових проектів у сфері антарктичних досліджень, які фінансуються Австралією.

Україна і Австралія провели переговори про співпрацю в Антарктиді. Австралійські вчені мають великий досвід в сфері досліджень цієї частини планети, тому погодилися поділитися ним з українськими колегами.

Про це повідомляє Міністерство науки і освіти України, передає «Слово і Діло».

За словами представника уряду в секретаріаті Договору про Антарктику Дмитра Чеберкуса, Україна зацікавлена ​​в досвіді Австралії з проведення антарктичних досліджень, адже Австралія має велику історію вивчення Антарктиди.

Порошенко подбав про молодих вчених, які поведуть Україну до ЄвропиПорошенко підписав розпорядження, згідно з яким виділив гранти глави держави на підтримку наукових досліджень молодих учених.

Відзначено, що на нараді з директором антарктичного управління Департаменту навколишнього середовища та енергетики Австралії Ніком Гейлом, яке відбулося в австралійському місті Хобарті, сторони обговорили проблеми в області антарктичних досліджень і напрямки майбутньої співпраці.

Передбачається, що українські вчені будуть брати участь в конкурсах наукових проектів, що фінансуються австралійською стороною. Крім того, буде відбуватися обмін досвідом з проведення антарктичних експедицій і ефективного управлінням антарктичними станціями.

«Ми будемо вдячні за інформацію в області наукових досліджень і поліпшення життя в умовах Антарктики», - підкреслив Чеберкус.

Він зазначив, що антарктичні дослідження є одним з найважливіших пріоритетів українського уряду. Протягом всього року українські вчені працюють на станції «Академік Вернадський», яку Україна отримала в 1996 році від Англійського антарктичного товариства.

Вчені проводять дослідження в областях біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії. Зокрема, вони вивчають озонову діру, зміни клімату, відкривають нові види біологічних об'єктів, спостерігають за популяціями тварин.

Нагадаємо, 1 квітня 2017 року Антарктиду вирушила 22-а Українська антарктична експедиція, а недавно в МОН пройшла урочиста зустріч 21-ої експедиції.

Раніше у Міносвіти розповіли, скільки грошей виділили молодим ученим цього року.

Зазначимо, що раніше вчені спрогнозували зростання тривалості життя.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал