Українці вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні

Читать на русском
20 лютого 2017 року, в День Героїв Небесної Сотні, в Україні вшановують подвиг учасників Революції Гідності, яка відбулася взимку 2013-2014 року.

20 лютого 2017 року, в День Героїв Небесної Сотні, в Україні вшановують подвиг учасників Революції Гідності, яка відбулася взимку 2013-2014 року.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко пообіцяв, що за кілька років у Києві з'явиться меморіал героїв Небесної сотніСказано 15 лютого 2018 р.Статус обіцянки: Архів

День Героїв Небесної Сотні відзначається в Україні щорічно 20 лютого, відповідно до Указу Президента від 15 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті «Героїв Небесної Сотні».

20 лютого 2014 року, рівно чотири роки тому, під час Революції Гідності протистояння між українським народом і чинною владою досягло свого піку. У цей день загинуло найбільша кількість активістів Євромайдану. Трагічні події зими 2013-2014 року забрали життя більше ста активістів Революції Гідності. 21 лютого на Майдані попрощалися із загиблими, а в траурних промовах їх вперше назвали «Небесною сотнею». Пісня «Плине кача...» звучала під час прощання з Героями і стала українським народним реквіємом.

Роковини розстрілів на Майдані: чи покарають винних?20 лютого Україна згадуватиме героїв Небесної сотні. Президент вважає, що за 4 роки слідство мало зробити більше для розслідування розстрілів на Майдані. Про те, чи є шанси почути судові вироки, міркували фахівці.

Перші Герої Революції Гідності загинули 22 січня 2014 року: вогнепальні поранення забрали життя двох активістів - Сергія Нігояна і Михайла Жізневського. У лісі під Києвом в цей же день знайшли тіло ще одного протестувальника Юрія Вербицького, з численними слідами тортур. Станом на 18 лютого 2014 року налічувалося 9 загиблих. А з 18 по 21 лютого на Майдані загинула найбільша кількість людей - 84 людини. Відомо і про те, що після 21 лютого загинуло ще 18 осіб.

У Небесну Сотню увійшли не тільки українці, а й білоруси, вірмени, грузини: всі вони стали жертвами чинного на той момент режиму.

Президент України Петро Порошенко присвоїв 104 Героям Небесної Сотні посмертно звання Героїв України, а трьох іноземців (громадянина Білорусі Михайла Жізневського, Грузії - Зураба Хурція і Давида Кіпіані) нагородив посмертно орденами Героїв Небесної Сотні.

Раніше повідомлялося, що в столиці для музею Героїв Небесної Сотні знайшли місце.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: