У Львові продавців зобов'язали розмовляти лише українською

Читать на русском
Львівська міська влада зобов'язала всіх продавців розмовляти з покупцями лише українською мовою.

Усіх львівських продавців зобов'язали розмовляти з покупцями українською мовою.

Відповідну ухвалу «Про регулювання мови обслуговування громадян у сфері надання послуг, торгівлі та здійснення інформування про товари та послуги у місті Львові» затвердили на пленарному засіданні Львівської міської ради 15 лютого, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Львівської міської ради, пише «Слово і Діло».

Андрій СадовийМіський голова Львова
Садовий має намір побудувати школу викладання англійською мовоюСказано 19 жовтня 2017 р.Статус обіцянки: У процесі

Таким чином, визначаються основні засади мовної політики при наданні суб'єктами господарювання у Львові послуг у сфері обслуговування населення, маркування товарів та розміщення інформації на виконання норм чинного законодавства.

Зокрема, ухвала передбачає:

  • мовою спілкування, діловодства та ведення документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності у Львові є державна мова;

  • вивіски, плакати, афіші, повідомлення та цінники мають бути державною мовою;

  • якщо реклама виконана іноземною мовою, поруч із текстом, викладеним іноземною мовою, розміщується переклад державною мовою, який за розміром та змістом не може бути меншим за оригінал;

  • маркування, етикетування продовольчих та непродовольчих товарів, інструкції про їх застосування виконуються державною мовою;

  • у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова;

  • перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта (споживача) в разі, якщо виконавець послуг ними володіє.

Зазначається, що недотримання вимог цієї ухвали є адміністративним правопорушенням за ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Контроль за виконанням вимог цієї ухвали покладається на Львівське комунальне підприємство «Муніципальна варта».

Угорщина висунула вимогу щодо закону про освітуМіністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагає від України юридичних гарантій того, що застосування нового закону про освіту почнеться після досягнення домовленості з угорською національною меншиною на Закарпатті.

Нагадаємо, три колишніх президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко звернулися до нинішнього глави держави Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й роком утвердження державної мови.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що для утвердження української мови потрібно більш ніж рік.

Тим часом на Закарпатті виступили за двомовну освіту.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...