Угорщина висунула вимогу щодо закону про освіту

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагає від України юридичних гарантій того, що застосування нового закону про освіту почнеться після досягнення домовленості з угорською національною меншиною на Закарпатті.

МЗС Угорщини вимагає від Києва юридичних гарантій згідно із законом про освіту.

Про це йдеться в повідомленні на сайті угорського уряду, пише «Слово і Діло».

Закон про освіту: «спекуляції та конфронтація»МЗС висловлює подяку Венеціанської Комісії за розгляд звернення України щодо Закону України Про освіту в максимально стислі терміни.

«Україна не повинна вводити в дію освітній закон, який вона попередньо не погодила з представниками угорської нацменшини. Нам мало обіцянок, нам потрібні юридичні гарантії», - заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

За словами міністра, це питання не є суто справою України й Угорщини, бо з ухваленням відповідного закону Київ порушив одну з міжнародних норм про захист нацменшин.

«Будапешт зацікавлений в неодмінному розв’язанні цієї проблеми за сприяння інтересам українських угорців», - підкреслив політик.

За словами Сійярто, за відсутності юридичних гарантій Угорщина залишає за собою право блокувати всі міжнародні ініціативи України в рамках ЄС і НАТО.

Нагадаємо, Угорщина ігнорує висновок Венеціанської комісії про український закон про освіту.

А міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що обговорення мовної статті закону про освіту буде продовжено.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...