Прем'єр Польщі порівняв Хмельницького з Гітлером: реакція соцмереж

Читать на русском

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький у своїй промові порівняв Богдана Хмельницького з Адольфом Гітлером. Що про це думають у соціальних мережах – у матеріалі Слова і Діла.
Матеуш Моравецький

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький днями під час свого виступу процитував слова єврейського рабина, який поставив Богдана Хмельницького в один ряд із Гітлером та Гіммлером.

У своїй промові на тему відносин польського та єврейського народів прем'єр зазначив, що в єврейській історіографії повстання Богдана Хмельницького порівнюється практично з Голокостом.

«Для наших сусідів Хмельницький – це національний герой, а для нас той, хто зробив перший акорд загибелі Речі Посполитої», – заявив він.

«Слово і Діло» з'ясовувало, що з цього приводу думають у соціальних мережах.

«Заява польського прем'єра не лише дасть вектор дій полякам, а й спровокує українців. Спіраль конфлікту виведена на новий рівень і це дуже сумно. Стримана, але принципова відповідь на цей випад буде мудрістю. Але дасться вона важко. Набагато простіше уявити, як згадається все – Перемишль, Холм, Андрусівське перемир'я тощо», – написав представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Влада Польщі робить усе для того, щоб розбудити в душах українців темні почуття щодо поляків і реанімувати старі образи, якими прекрасно користуватиметься Росія», – вважає Василь Музика.

«Згоден, Богдану більш ніж є за що дорікати в цьому питанні. Але. Ми вже почули про Хмельницького, про Бандеру, про німецькі табори смерті та радянське панування. Прекрасно. Соромлюся запитати, про Тешин будемо слухати? Чи якось іншим разом?», – написав блогер Макс Бужанський.

«Про польські злодіяння та утиски не згадали, а про Богдана згадали. Хоча він був не кращим, але й не гіршим за поляків. Часи були такі», – написав Володимир Воля.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які запроваджують кримінальне переслідування за використання формулювання «польські табори смерті» та заперечення геноциду польського народу.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...