Нацбанк спростив бізнесу умови продажу валюти

Читать на русском
Нацбанк на своєму засіданні 25 січня прийняв постанову, якою удосконалив умови продажу валюти клієнтами банків на міжбанківському валютному ринку.

Національний банк України вдосконалив умови продажу іноземної валюти клієнтами банків на міжбанківському валютному ринку.

Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора, пише «Слово і Діло».

НБУ знову змінив облікову ставкуНаціональний банк України ухвалив рішення підвищити облікову ставку до 16 відсотків річних із 14,5 відсотків.

Постановою, яку НБУ прийняв 25 січня, визначається право клієнта подавати заяву про продаж іноземної валюти в будь-який уповноважений банк за власним вибором (незалежно від наявності поточного рахунку в іноземній валюті, відкритого в цьому банку).

Окрім цього, НБУ уточнив терміни продажу банком іноземної валюти клієнтів. Як і раніше, уповноважений банк зобов'язаний за дорученням клієнта здійснювати продаж його власних коштів в іноземній валюті не пізніше, ніж за п'ять робочих днів, починаючи з дня списання цих коштів з поточного рахунку клієнта, відкритого в цьому банку. У той же час НБУ уточнив: якщо кошти для продажу перераховуються клієнтом з іншого уповноваженого банку, продаж цієї валюти здійснюється в п'ятиденний строк з дня зарахування таких коштів на кореспондентський рахунок уповноваженого банку.

«Ці кроки з валютної лібералізації були розроблені з урахуванням пропозицій, що надійшли від бізнесу і учасників ринку. Як наслідок, бізнес отримає більш широкі можливості для вибору оптимального курсу продажу валюти. Також зазначені зміни створять належні умови для розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку», - повідомив НБУ.

При цьому Нацбанк зазначає, що зазначені кроки не матимуть істотного впливу на стан валютного ринку.

Нагадаємо, Національний банк України не бачить підстав для застосування жорстких валютних обмежень, подібних до тих, що були введені у 2015 році, коли курс гривні досяг рівня 30 грн/долар.

Як відомо, аудиторська компанія подала до суду на Нацбанк.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...