НБУ обіцяє не застосовувати валютні обмеження

Читать на русском
Національний банк України не має наміру вводити жорсткі валютні обмеження для утримання курсу національної валюти. Волатильність не є критичною, вважає регулятор.

Національний банк України не бачить підстав для застосування жорстких валютних обмежень, подібних до тих, що були введені в 2015 році, коли курс гривні досяг рівня 30 грн./дол.

Про це сьогодні, 25 січня, за підсумками засідання монетарного комітету заявив в. о. глави НБУ Яків Смолій, пише «Слово і Діло» з посиланням на «УНІАН».

Курс-2018. У НБУ розповіли, чого очікувати від гривніУ 2018 році коливання курсу української валюти залежатимуть від того, як розвиватиметься економіка і яким буде баланс між припливом і відтоком валютних надходжень на ринок України.

«Ми не бачимо сьогодні підстав застосовувати такі кардинальні валютні обмеження, як ті, що були введені Національним банком у 2015 році. Валютний ринок більш-менш стабільний. Волатильність не є критичною. Ми вже третій рік поспіль розуміємо, як поводяться експортери та імпортери. І ми навіть можемо говорити про сезонні коливання, які ми констатуємо за результатами трьох років роботи на валютному ринку», - сказав Смолій.

За словами керівника Центробанку, валютна лібералізація - це важливий фактор для зовнішніх інвесторів.

«Ми плануємо цьогоріч прийняти рішення про виплату дивідендів за 2017 рік. Ми вже дали запити на комерційні банки, отримали результати від компаній, які планують виплачувати дивіденди в цьому році. І після аналізу ми приймемо рішення, в які терміни і обсягах це буде зроблено», - сказав він.

Курс долара в Україні перевищив позначку в 28 гривень. Прем'єр Гройсман назвав це сезонним явищем.

«Слово і Діло» проаналізувало сезонні коливання української валюти за 5 років.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...