Стали відомі подробиці проведення ЗНО-2018

Читать на русском
Український центр оцінювання якості освіти розпочне реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному тестуванні в 2018 році 6 лютого.

Український центр оцінювання якості освіти розпочне реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному тестуванні в 2018 році 6 лютого.

Реєстрація триватиме до 19 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 30 квітня, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Українські новини».

Здійснити реєстрацію можна за допомогою сервісу «зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Центру оцінювання testportal.gov.ua.

Першим обов'язковим предметом є українська мова, другим обов'язковим предметом учасник може обрати або математику, або історію України. Третій обов'язковий предмет обирається із запропонованого переліку, з яких проводитиметься тестування (математика, історія України, іспанська, французька, німецька, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього тестування, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до установи, в якій вони навчаються, а випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, вказаною під час реєстрації.

Учасники АТО, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої повноваження, та які не мали можливості зареєструватися в основний період, зможуть із 3 до 21 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії.

Мовне питання: правовий висновок Венеційської комісії та маніпуляції владиВенеційська комісія оприлюднила висновок щодо мовних положень закону України про освіту. Оцінку висновкам комісії та позиції української влади дали експерти.

Крім випускників шкіл, у 2018 році зовнішнє тестування з української мови та літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році отримають повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування зараховуватимуться як оцінки державної підсумкової атестації для їхнього атестата про повну загальну середню освіту.

У 2018 році з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше будуть тести двох рівнів складності – В1 і В2, а також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Тест рівня В2 складатимуть випускники 2018 року, які хочуть зарахувати результат тестування з іноземної мови як оцінку за державну атестацію й вивчали цю мову на профільному рівні.

Крім того, в 2018 році запроваджена адаптована процедура проведення зовнішнього тестування для осіб, які використовують в навчанні шрифт Брайля. Апробація відбудеться під час додаткової сесії з української мови і літератури, математики, історії України.

Реєстрація для участі в апробації буде відбуватися з 6 лютого до 19 березня за стандартною процедурою. Учасники апробаційної тестування отримають результати за шкалою 100-200 балів і зможуть використовувати їх під час вступу до закладів вищої освіти.

Водночас як оцінка за державну підсумкову атестацію за шкалою 1-12 балів результати апробаційного тестування не зараховуватимуться.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій заявив, що ЗНО з російської мови було скасоване в зв'язку з невеликим попитом на нього.

«У зв'язку з тим, що обсяг замовлень на цей тест був невисоким. Російська мова стоїть разом з іншими мовами, які є в Україні, зокрема польською, угорською, румунською та молдовською, з яких у нас тестування не проходить. Просто приведена у відповідність до інших мов», – сказав Карандій.

У попередні роки до списку предметів на вибір абітурієнта ще входила російська мова.

Раніше в МОН розповіли, навіщо абітурієнтам потрібна ID-картка.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...