ПАРЄ ухвалила резолюцію про наслідки війни в Україні

Читать на русском
ПАРЄ у вівторок, 23 січня, проголосувала за резолюцію про гуманітарні наслідки військових дій в Україні.

ПАРЄ у вівторок, 23 січня, проголосувала за резолюцію про гуманітарні наслідки військових дій в Україні.

Про це пише «Слово і Діло» з посиланням на трансляцію, яку вів телеканал «112 Україна».

Нова сесія ПАРЄ: вибори президента та рекомендації щодо «мовного питання»У Страсбурзі відкривається зимова сесія ПАРЄ без участі Росії. Про зміну керівництва ПАРЄ та порядок денний розповіли експерти.

У резолюціі вперше згадується проголосований Верховною Радою закон про інтеграцію і зазначається, що Донбас є окупованою територією, а Росія – агресором. Цю поправку, яку підтримали в ПАРЄ, внесла українська делегація.

Також у схваленій резолюції йдеться про негайне звільнення заручників та неприпустимість порушення їхніх прав.

Росію закликали дотриматися всіх попередніх резолюцій, які стосуються Донбасу та Криму.

Крім цього, в документі наголошується на безперешкодному допуску міжнародних організацій до ОРДЛО.

Автором доповіді, яку заслухали в ПАРЄ перед дебатами та голосуванням, виступив литовський депутат Егідіус Варейкіс. Під час свого виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. За його словами, внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму гуманітарної допомоги потребують понад 4 млн осіб, війна забрала життя понад 10 тис. осіб, кількість потерпілих перевищила 24 тис. Крім цього, понад 1,5 млн людей стали внутрішньо переміщеними і майже півмільйона шукають притулок в інших країнах.

Доповідач також наголосив, що люди, які живуть в ОРДЛО, не мають коштів на прожиття, незаконні збройні формування також обмежують їхню свободу пересування.

Варейкіс зазначив, що окупація Криму вплинула на місцеве населення, зокрема почала політику дискримінації щодо кримських татар. Він наголосив, що у міжнародному гуманітарному праві такі дії вважаються військовим злочином.

«Після окупації в 2014 році 44 українці зникли в Криму, 6 із них були знайдені мертвими, 17 були звільнені, двоє – засуджені, а 19 все ще вважаються зниклими безвісти», – підкреслив він.

Варейкіс зазначив, що до проекту резолюції було внесено зміни у зв'язку з великим обміном заручниками, який пройшов в Україні 27 грудня. Він закликав усі сторони «проявити добру волю і звільнити всіх заручників якнайшвидше". Українську владу закликали створити механізм, який би забезпечив підтримку звільнених з полону, а також їхніх сімей.

Доповідач також відзначив роботу Міжнародного комітету Червоного Хреста, особливо в наданні допомоги (інформації) сім’ям зниклих безвісти.

«Для підтримання цієї важливої роботи потрібна нормативно-правова база, яка дозволила б ввести статус особи, зниклої безвісти», – наголосив він.

Після дебатів Варейкіс зазначив, що всі країни мають загальне бачення складної ситуації, що склалася в Україні.

«Ухвалення резолюції стане кроком вперед до створення сильної держави, яка може захистити себе», – переконаний він.

Він наголосив, що Україна – це не частина РФ, а сильна, самостійна держава.

Раніше віце-спікер Держдуми в ПАРЄ натякнув про анексію України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: