Куди пішли кошти: НАБУ розслідує списання Ощадбанком коштів спецконфіскації

Читать на русском
Національне антикорупційне бюро проводить розслідування відносно голови правління державного Ощадбанку і його підлеглих за підозрою в розтраті майна на 21 мільйон доларів.

Національне антикорупційне бюро проводить розслідування відносно голови правління державного Ощадбанку і його підлеглих за підозрою в розтраті майна на 21 мільйон доларів.

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського райсуду Києва від 6 грудня, пише «Слово і Діло».

НАБУ підозрює, що розтрата майна сталася шляхом списання 20,98 мільйона доларів, які перебували на рахунках кіпрської Opalcore Ltd. в Ощадбанку, і подальшого їх обігу на користь держави в порядку спеціальної конфіскації.

Згідно з іншими матеріалами в реєстрі, відповідне кримінальне провадження було порушено 7 листопада. Кілька компаній, кошти з рахунків яких потрапили під спецконфіскацію, зокрема, Akemi Management Limited і Wonderbliss Ltd., судяться з НАБУ через відмову бюро визнати їх потерпілими у цій справі.

Крім цього, як випливає із постанови Солом'янського райсуду від 8 грудня, оприлюдненого 26 грудня, Opalcore домагається від НАБУ відкриття провадження у її заяві проти генпрокурора України, якого вона обвинувачує в «організації розтрати коштів компанії через безпідставне виконання вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2017 року» (про спецконфіскації – ред.). Суд призначив розгляд цієї справи на 3 січня 2018 року.

У реєстрі міститься ще низка справ, ініційованих іншими компаніями, кошти яких були списані, зокрема, Foxtron Networks Limited, Loricom Holding Group Ltd.

Як повідомлялося, наприкінці квітня суд конфіскував гроші оточення Януковича на суму 1,5 млрд дол. Своєю чергою адвокати заперечують причетність Януковича до конфіскованих грошей. За їхніми словами, на його рахунку в Ощадбанку лише 28 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: