Антикорупційний суд: в ОБСЄ прокоментували створення законопроекту

Читать на русском
Організація з безпеки і співробітництва в Європі на брала участі в створенні ініціативи про Антикорупційний суд.

ОБСЄ не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який був зареєстрований президентом України Петром Порошенком у Верховній Раді 23 грудня.

Про це в коментарі LB.ua заявив експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водяників, повідомляє «Слово і Діло».

«Експертів, згідно з повідомленням на сайті Адміністрації Президента України, які брали участь у розробці законопроекту про Вищий антикорупційний суд, залучали минулого року в рамках проектної діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні для розробки концепції законопроекту про Антикорупційний суд, з якої почалася робота неформальної робочої групи міжнародних донорів і громадянського суспільства щодо принципів створення Антикорупційного суду. Пан Заєць і пан Сердюк - висококласні фахівці, ми були задоволені їхньою роботою, і нам дуже приємно, що вони не залишили цей напрямок і після. Ми залучаємо провідних національних експертів для вирішення певних питань і розробки певних нормативних актів. Вони дійсно були нашими експертами і залишаються в списку експертів (ростері) нашої організації. Але ми як організація не брали участі в розробці законопроекту», – сказав він.

Водянников також стверджує, що не бачив тексту законопроекту, тому говорити про те, чи відповідає він нормам, які прописані у висновках Венеціанської комісії не може.

Він висловив надію, що в законопроекті буде враховано позиції неформальної робочої групи міжнародних донорів, викладені в Спільному баченні щодо основних принципів створення Вищого антикорупційного суду в Україні від 15 травня 2017 року та рекомендації Венеціанської комісії.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Антикорупційний суд запрацює в 2018 році.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: