Порошенко привітав українців із Різдвом – відео

Читать на русском
Президент України Петро Порошенко привітав український народ з Різдвом Христовим за григоріанським календарем і зазначив, що введене свято ніяк не зазіхає на традиційне святкування 7 січня.

Президент України Петро Порошенко привітав український народ з Різдвом Христовим за григоріанським календарем і зазначив, що введене свято ніяк не зазіхає на традиційне святкування 7 січня.

Про це він повідомив у відеозверненні, яке оприлюднила його прес-служба, пише «Слово і Дело».

Звернення Президента України з нагоди святкування Різдва Христового за григоріанським календаремАдміністрація Президента України

Порошенко зазначив, що обирати собі календар - це особисте право кожного, а завданням держави є гарантувати таке право і дати можливість вибору. Сам президент вирішив святкувати двічі.

«Україна - унікальна в своїй віротерпимості і повазі до релігійних почуттів країна. Ми - це православні, греко-католики, римо-католики. Ми - ціле розмаїття протестантських церков. Ми - мусульмани і іудеї. Ми всі разом - українці», - підкреслив він.

Війна календарів: що потрібно знати про перенесення святкування Різдва?Народні депутати пропонують започаткувати ще один вихідний день – 25 грудня. Цього дня більшість християн світу святкують Різдво. Чи можливо, щоб цей варіант став компромісним для українців?

Глава держави нагадав, що в цьому році Україна відзначила п'ятсотліття початку Реформації, яка сприяла в Україні становленню інститутів приватної власності, розвитку процесу національного відродження та надала вагомий поштовх освіті, науці, культурі та релігії.

За його словами, зараз протестантські церкви відіграють велику роль в українській духовно-релігійного життя, адже роблять активну проповідницьку, просвітницьку і благодійну діяльність.

Дата святкування Різдва: на межі релігії та ідеологіїПолітичний експерт розповів, у чому суть визначення дати святкування Різдва та чи можливий компромісний варіант.

Окремо Порошенко зазначив, що сьогодні виповнюється 80 років з дня народження В'ячеслава Чорновола, одного з батьків-засновників незалежної України. Президент підкреслив, що і зараз актуальна його програма дій по об'єднанню всіх державних сил для спільної перемоги і побудови сучасної демократичної України.

Раніше стало відомо про ситуацію в АТО на Різдво.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: