«Гроші Януковича»: НАБУ перевіряє голову Держфінмоніторингу

Читать на русском

Адвокат, який діє в інтересах однієї з офшорних компаній, змусив Антикорупційне бюро розпочати розслідування щодо грошей Януковича.

Детективи Національного антикорупційного бюро України проводять досудове розслідування за фактом можливого пособництва голови Державної служби фінансового моніторингу Ігоря Черкаського в розтраті так званих «грошей Януковича», які були конфісковані в результаті засекреченого рішення Краматорського міського суду Донецької області.

Розпочати розслідування детективів змусив адвокат, який представляв інтереси однієї з офшорних компаній, гроші якої конфіскували, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на відповідь керівника управління зовнішніх комунікацій НАБУ Дар'ї Манжури.

«Відомості про початок розслідування до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені детективами НАБУ на виконання рішення судді Солом'янського районного суду міста Києва за фактом можливого пособництва голові Держфінмоніторингу в розтраті облігацій внутрішньої державної позики, що належать компанії-нерезиденту Wonderbliss Ltd, в особливо великих розмірах, які обліковувалися в Ощадбанку й були конфісковані за вироком Краматорського міського суду Донецької області», – зазначає в листі Манжура.

Попередня правова кваліфікація – ч. 5 ст. 27 (пособництво, сприяння злочину) і ч. 5 ст. 191 (розтрата в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

В рамках цього розслідування НАБУ вже подало перше клопотання про доступ до документів. Детективи просили надати тимчасовий доступ до документів Держфінмоніторингу з можливістю їх вилучення, а саме: узагальнених матеріалів з додатками щодо перевірки діяльності офшорних компаній; рішень про зупинення видаткових фінансових операцій або інших встановлених обмежень за рахунками цих компаній; листувань, договорів, платіжних доручень, інших первинних бухгалтерських документів, які отримували або направляли Держфінмоніторингу при проведенні фінансового розслідування про діяльність офшорів.

Суд частково задовольнив клопотання, надавши доступ із можливістю вилучення копій цих документів.

Нагадаємо, в НАБУ прокоментували спецконфіскацію «грошей Онищенка», які опинилися серед грошей так званої «сім'ї Януковича».

Раніше суд відмовився розсекретити рішення про спецконфіскацію «грошей Януковича».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: