Пенсії для військових: якою має бути система виплат для тих, хто боронить кордон

Читать на русском
Галина Третьяковаголова Інституту громадянських свобод

Доречно, щоб найбільшу пенсію платили військовослужбовцям. Це категорія, яка боронить наш кордон. При тому, йдеться не про силові структури, а лише про тих, хто під вогнем.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла голова Інституту громадянських свобод Галина Третьякова, оцінюючи плани щодо осучаснення пенсій військовим наступного року.

«Були ініціативи про те, що військовослужбовцям потрібно або відкривати спеціальні військові каси, або створювати недержавні пенсійні фонди та фондувати безпосередньо гроші, перераховувати, а далі створювати систему гарантування за рахунок бюджету», – зазначила Третьякова.

Експерт додала, що ці гроші мають бути накопичені на персоніфікованих рахунках військовослужбовців.

Як військовим зарплати рахували: уряд збільшив оклади, тепер черга за виплатамиАналітики Слова і Діла з’ясували, кому з військових і на скільки піднімуть оклади та чи виграють від підвищення рядові солдати.

«Це світова практика, хоч американська, хоч будь-якої іншої країни», – підкреслила вона.

«Має бути проста система. Військовослужбовці не мають боятися, що буде якийсь наступний уряд, який візьме й у ручному режимі змінить формулу», – уточнила вона.

На її переконання, сенс у тому, щоб відрахування були не до загального Пенсійного фонду, а на персоніфіковані рахунки.

«Військовий має знати, що якщо він пішов під вогонь, то за ці тижні чи місяці він отримає нарахування на свій персоніфікований рахунок. У такому разі сума кожного обраховуватиметься чесно», – пояснила фахівець.

Вона уточнила, що поки що такі ініціативи не звучали. Ба більше, з пенсій військових зроблена якась військова таємниця, незрозуміло з яких причин.

«Саме для цієї категорії в нас чомусь усе дуже втаємничено. Там дійсно є одна військова таємниця, яка стосується чисельності військового контингенту на лінії фронту. Але цю інформацію можна надавати в якомусь узагальненому вигляді», – констатувала Третьякова.

Фахівець наголосила, що фінансування військовослужбовців є актуальним для всього суспільства.

«Військові боронять нас на сході, а ми маємо стовідсотково захищати їх тут. Військові мають знати, що держава, люди, суспільство несуть за них відповідальність», – додала вона.

За її словами, військовослужбовці в країні, яка воює, мають бути захищені на сто відсотків.

«Немає іншої такої категорії, яку можна прирівняти до військових. Будь-яка цивільна робота, яка тут нам здається небезпечною, просто тьмяніє порівняно з тим, що відчувають ті, хто перебуває під вогнем», – резюмувала Галина Третьякова.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева пообіцяв, що до 1 листопада 2017 року на розгляд уряду буде винесений законопроект про пенсійне забезпечення військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, однак провалив обіцянку. Деталі – за посиланням.

Раніше аналітики «Слова і Діла» з’ясували, кому з військових та на скільки піднімуть оклади, та чи виграють від підвищення рядові солдати.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал