Врятувати Арктику: навіщо вводиться мораторій на комерційне рибальство

Читать на русском
Росія та ще вісім країн узгодили мораторій на комерційний рибний промисел в Північному Льодовитому океані. Як очікується, він буде діяти протягом 16 років.

Росія і ще вісім країн узгодили мораторій на комерційний рибний промисел в Північному Льодовитому океані. Як очікується, він буде діяти протягом 16 років.

Крім Росії мораторій підтримали влади Канади, Китаю, США, Євросоюзу, Японії, Ісландії, Данії та Південної Кореї, передає «Слово і Діло», пише ВВС.

Згідно з документом, вилов риби заборонений на території площею 2,8 млн квадратних кілометрів (що приблизно дорівнює площі Середземного моря).

Мораторій вводиться в якості превентивного заходу: сьогодні в Арктичної зоні ще не розвинене промислове рибальство.

«Це той рідкісний випадок, коли група країн вирішила проблему ще до її винекнення», - зазначив посол США з проблем океанів і рибного промислу Девід Болтон.

Чи почне Росія війну в Арктиці?Багаті запаси вуглеводнів і можливість збройного контролю Арктики є однією з причин військової активізації РФ і антиросійських санкцій у зв'язку з конфліктом в Україні. Захід розглядає Київ як інструмент тиску на Москву в цьому питанні, вважає журналіст Денис Попович.

Мораторій був підтриманий екозахисних групами.

Як зазначив представник канадської групи Oceans North Тревор Тейлор, риби і морські ссавці в Арктичному регіоні тепер будуть перебувати під захистом.

У минулому велика частина Арктики була круглий рік покрита льодами, однак через глобальне потепління вони стрімко тануть, відкриваючи морським судам доступ в океан.

Раніше вісім країн домовилися про спільні операції в Арктиці.

Так само українські вчені зможуть долучитися до проведення досліджень на французьких антарктич них і субантарктических станціях.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал