Україна відзначає День Гідності та Свободи

Читать на русском
Україна відзначає День Гідності та Свободи.  Це свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Україна відзначає День Гідності та Свободи. Це свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013-14 років).

Як інформує «Слово і Діло», свято встановлене Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

«З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору» - йдеться в документі.

Третя річниця Революції: чи збулося хоч щось із того, за що стояв Майдан? Оцінка експертівЕксперти та політологи в п'ятницю під час круглого столу «Слова і Діла», присвяченого виконанню обіцянок часів Євромайдану оцінили ситуацію, через три роки після трагічних подій.

Одночасно зі встановленням Дня Гідності та Свободи указом № 871/2014 Президент скасував свято «День Соборності та Свободи України» та відновив свято «Дня соборності України».

Нагадаємо, також сьогодні, 21 листопада, вперше відзначається День десантника. Раніше святкування в країні проходило 2 серпня, так само як в Росії, Білорусії, Казахстані та інших країнах СНД. Про перенесення святкування з серпня на листопад раніше повідомила прес-служба Міністерства оборони.

Крім того, у Києві затвердили план заходів на 21 листопада, під час яких вшанують учасників Революції Гідності та увічнять пам'ять Героїв Небесної Сотні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: