ДБР замість ГПУ: нові правила для високопосадовців

Читать на русском
ГПУ не має права розпочинати досудові розслідування проти високопоставлених чиновників, суддів та правоохоронців. Ці повноваження передані Державному бюро розслідувань. Відповідна норма КПК  набула чинності сьогодні, 20 листопада.

Генеральна прокуратура України не має права розпочинати досудові розслідування проти високопоставлених чиновників, суддів та правоохоронців. Ці повноваження передані Державному бюро розслідувань.

Відповідна норма Кримінального процесуального кодексу набула чинності сьогодні, 20 листопада, пише «Слово і Діло».

Згідно з прикінцевими положенням КПК, прокуратура мала право розслідувати підслідні ДБР кримінальні правопорушення до дня початку роботи нового правоохоронного органу, проте не довше п'яти років з моменту вступу в силу чинного КПК (19 листопада 2012 року).

Відтепер Держбюро розслідувань уповноважене вести слідство проти президентів, прем'єр-міністра та членів уряду, народних депутатів, членів ЦВК, генпрокурора і його заступників, керівництва Національного банку, очільника НАБУ, інших високопоставлених службовців, а також суддів і правоохоронців.

Крім того, бюро має право розслідувати деякі правопорушення з боку співробітників Національного антикорупційного бюро, глави та прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури, а також військові злочини.

І начхати, чий ТрубаЛеонід Швець про розбірки ГПУ, НАЗК і НАБУ: не треба обманювати себе, ніби ті, хто зрадив одного разу, не зрадять двічі, диво й самообман – різні речі.

Починаючи з 20 листопада 2017-го, прокуратура вестиме тільки раніше розпочаті досудові розслідування до моменту їх завершення, але не довше двох років.

Сьогодні також завершуються повноваження прокуратури з розслідування проваджень, які відносяться до підслідності НАБУ й зареєстровані до грудня 2015 року.

Нагадаємо, 16 листопада конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідувань проголосувала за призначення директором ДБР Романа Труби.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: