Рада надала пільги та соцгарантії учасникам Революції Гідності

Читать на русском
Верховна Рада 241 голосом ухвалила в цілому закон, яким прирівняла учасників Революції Гідності до військовослужбовців, які воювали.

Верховна Рада 241 голосом ухвалила в цілому закон №5697, яким прирівняла учасників Революції Гідності до військовослужбовців, які воювали.

Про це повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на засідання парламенту 14 листопада.

До закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесли новий розділ про статус постраждалих учасників Революції Гідності.

Йдеться про учасників Революції Гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості або легкі поранення, що не призвели до інвалідності, якщо люди звернулися за медичною допомогою в період із 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

Таким особам надали пільги та соціальні гарантії, передбачені для учасників бойових дій. Однак ця норма не стосується міліціонерів, спецпризначенців, військовослужбовців внутрішніх військ і представників ЗСУ, які були поранені під час Революції Гідності.

Оксамитовий Майдан: куди подівся протестний потенціал українців?Українці готові протестувати, але не готові підтримувати в таких діях опозиційних політиків. Чому так відбувається та які події можуть призвести до масових акцій протестів, з’ясовував політолог Олександр Радчук.

Цим особам мають видати посвідчення «Потерпілий учасник Революції Гідності».

До переліку інвалідів війни включили людей, які отримали поранення від вибухонебезпечних речовин, боєприпасів і військового озброєння до 1 грудня 2014 року на території проведення АТО, а після – на лінії розмежування.

Дію закону «Про статус ветеранів війни» поширили на сім'ї осіб, яким посмертно присвоїли звання «Герой України» за мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних основ демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, проявлені під час Революції Гідності.

Закон набуває чинності через три місяці з дня його опублікування.

Раніше в Києві відновили графіті часів Євромайдану на Грушевського.

Нагадаємо, стало відомо, коли в Києві відкриють Музей Революції.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал