Шкідливі звички стануть дорожчими: курцям приготували неприємний сюрприз

Читать на русском
ВР має намір підвищити ставку екологічного податку на 11,2% і ставку рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 16,8% і оподаткування сигарет.

Верховна Рада України має намір підвищити ставку екологічного податку на 11,2% і ставку рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 16,8% і оподаткування сигарет.

Як повідомляє «Слово і Діло», даний законопроект в першому читанні підтримали 260 народних обранців.

Підвищення акцизів: чому зростуть ціни на сигарети та алкогольЗ 9 вересня в Україні підвищать ціни на алкоголь. Крім цього, заплановано підвищення акцизів на тютюнові вироби, що, за деякими даними, збільшить вартість пачки сигарет до 90-100 гривень. Навіщо це потрібно, розбиралися експерти.

У пояснювальній записці зазначається, що загальний ресурс від впровадження цих ініціатив за розрахунками Міністерства фінансів України складе 716,3 млн грн.

Крім цього, допрацьованим проектом передбачається поступове до 2025 року підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме в 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% і додатково на 16 , 7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1000 штук (зараз мінімальне податкове зобов'язання для сигарет в Україні становить 20 євро ( 596,05 грн) за 1000 штук).

Також проектом передбачається, що з 1 січня 2025 року будуть дотримуватися вимог Директиви Європейського Союзу №2011 / 64 / ЄС від 21.06.2011 року про структуру і ставки акцизів, які застосовуються до тютюнових виробів щодо частки акцизу в середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет як мінімум 60% . Для цього вводиться механізм визначення такої ціни. Загальний ресурс від впровадження цих ініціатив за розрахунками ініціаторами в 2018 році складе 11 744,0 млн грн.

Нагадаємо, Україна посіла «почесне» місце по контрабанді сигарет в Європу.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...