Правила не для всіх: правова оцінка заборони на в'їзд для артистів із РФ

Олександр Павліченкоексперт Харківської правозахисної групи

Ми закуповуємо нафту, енергоносії, здійснюємо обмін продукцією, йдуть великі грошові потоки між двома країнами. При цьому в нас не визначений статус, у якому дві країни перебувають. Така неоднозначність насторожує. Ми перебуваємо в ситуації, коли має місце вибірковий підхід.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт Харківської правозахисної групи Олександр Павліченко, оцінюючи заборону російським артистам виступати в Україні без дозволу СБУ.

«Якби чітко було сказано, що в нас війна, – інша річ. Однак щодня відходять рейси на Москву, їдуть тисячі людей, потім повертаються назад. Відбуваються процеси обміну, як у звичайні мирні часи. І раптом виникає категорія, яку ми обмежуємо за її діяльність. Чому тоді не заборонити всім, хто їде заробляти гроші до Росії, здійснювати ці поїздки? Це вибірковість. Адже хтось їде виступати, а хтось їде й будує за гроші Керченську переправу, наприклад. Просто ми цього не бачимо», – зазначив Павліченко.

Правозахисник підкреслив, що ця заборона є зрозумілим елементом ідеологічної боротьби, однак певна вибірковість простежується.

«Остання гастроль»: як російські артисти тепер потраплятимуть в Україну?«Слово і Діло» розібралося, як нещодавно підписаний закон про гастролі регулює виступи російських артистів в Україні.

«Те, що це фрагментарно, ми можемо порівняти, наприклад, із вибірковим переслідуванням, коли всі порушники їдуть зі швидкістю 90 кілометрів на годину там, де потрібно 60, але коли хтось чимось завинив, саме його й зупиняють за порушення, хоча решта їхали так само», – додав він.

За його словами, заборона для гастролерів з РФ – це компонент інформаційного протистояння.

«Тут є два пункти. Всі знають, що не можна їхати до Криму, тому що за це будуть санкції. Після приїзду особа каже, що виступає за дружбу народів. Однак законом запроваджені санкції. Проте є інші випадки, які законом не врегульовані, й це вже вибіркове переслідування», – уточнив Павліченко.

«У нас їздять школярі на олімпіади до Моски, там публікуються їхні статті. Суть у тому, що в нас не перекриті канали обміну – ані інформацією, ані економікою. Ми не маємо блокади. Це не проголошено», – пояснив правозахисник.

Він підкреслив, що на культурному фронті є спроби це зробити, але лише частково, певною мірою вибірково.

«Гастрольна діяльність артистів – це все ж моральна відповідальність кожного з учасників. Це радше етичні питання, аніж те, за що має бути переслідування на адміністративному рівні», – резюмував Олександ Павліченко.

Докладніше про те, як російські артисти тепер потраплятимуть в Україну, читайте за посиланням.

Раніше аналітики «Слова і Діла» з’ясували, які правила відтепер діють в українському телеефірі, й порівняли квотування з європейським досвідом.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...