Волкер: Україна та РФ мають спробувати дійти згоди

Читать на русском
США запропонували Україні не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворчої місії ООН на Донбасі, а спробувати дійти згоди щодо основних принципів, на яких має базуватися ця резолюція.

США запропонували Україні не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворчої місії ООН на Донбасі у відповідь на російську ініціативу та спробувати дійти згоди щодо основних принципів, на яких має базуватися ця резолюція.

Як повідомляє «Слово і Діло», про це в п'ятницю, 3 листопада, у Вашингтоні заявив спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер, інформує Deutsche Welle.

«Україна кілька років тому подала ідею про розміщення миротворчої місії ООН на Сході України. Тоді Росія не була готова розглядати цей варіант. Коли Росія представила свою ідею у вересні, Україна була готова вийти зі своєю пропозицією, - пояснив Волкер. - Ми обговорили це і з Україною і сказали: «Давайте не висувати конкуруючу резолюцію, спробуймо розпочати дискусію про принципи, про те, що має робити ефективна миротворча місія. І подивитися, чи можемо ми досягти домовленості».

За словами Волкера, нині тривають дискусії про принципи й елементи місії ООН, повідомляється на сайті Державного департаменту США. США, окрім контактів з Росією та Україною, проводять дипломатичні дискусії та координацію з Францією і Німеччиною як з партнерами в рамках «нормандського формату», а також Великобританією і Швецією. Остання зараз теж є членом Ради Безпеки ООН, додав спецпредставник Держдепартаменту США.

На думку Волкера, щоб миротворча місія була ефективною, необхідний її контроль над усією територією Донбасу для спостереження за переміщенням важких озброєнь, а також над ділянками українсько-російського кордону.

Нагадаємо, спецпредставник США щодо України Курт Волкер і помічник президента Росії Владислав Сурков обговорять врегулювання конфлікту на Донбасі 13 листопада в Белграді.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...