У МВС розповіли, що заважає запровадити відеофіксацію на дорогах

Читать на русском
Радник керівника МВС Володимир Мартиненко зазначив, що відеофіксацію на дорогах неможливо запровадити через дві проблеми.

Запустити систему відеофіксації порушень правил дорожнього руху заважають два законодавчо неврегульовані питання й відсутність коштів на закупівлю необхідного обладнання.

Про це «Слову і Ділу» розповів керівник Центру запобігання і протидії корупції, радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.

«Перша проблема – потрібно законодавчо врегулювати моменти, пов'язані з фіксацією порушень. Як відомо, є рішення Конституційного суду, яке унеможливлює покарання за перевищення швидкості без визначення особи, яка допустила правопорушення. Питання можна вирішити по-різному. Наприклад, сьогодні в багатьох містах реалізується програма «Безпечне місто»: встановлюється обладнання, яке дозволяє визначати особу людини за обличчям. І завдяки цьому обладнанню є вже багато затриманих із тих, хто оголошений у розшук», – сказав радник міністра.

За його словами, до парламенту вже подані законопроекти, що регулюють це питання, зокрема проект народного депутата Антона Геращенка.

«Якщо буде якийсь правовий спосіб, який дозволить визначати того, хто їхав за кермом, рішення Конституційного суду не буде застосовуватися», – сказав Мартиненко.

Другою перешкодою, як стверджує він, є хронічне недофінансування потреб МВС. «У поточному році ми запитували 100 мільярдів за мінімальної необхідності близько 62 мільярдів. А дали трохи більш ніж 40 мільярдів. Наразі у Верховній Раді розглядається проект бюджету на наступний рік. Ми зажадали його в розрізі фінансування МВС. Будемо вивчати й вносити свої пропозиції. Якщо будуть гроші, то й камери, можливо, закупимо. Це та річ, яка, на мою думку, є пріоритетною», – зазначив радник міністра.

На його думку, необхідна сума залежатиме те того, яке обладнання буде виписане в законодавстві та нормативних документах: «Якщо ми говоримо про фіксацію лише автомобільних номерів, це одна техніка й одна сума. Якщо буде прописана також фіксація осіб водії, це інша техніка та вартість».

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України

Щодо сертифікації відеокамер, то, як зазначив радник міністра, перешкод для її здійснення немає. «Сьогодні в нас сертифікованих камер немає, це правда. А без сертифікації будь-який протокол, заснований на свідченнях таких камер, можна оскаржити в суді. Але сертифікованих камер немає тому, що немає закуплених камер. Тобто спочатку потрібно закупити, а потім сертифікувати. Законодавчих або нормативних перешкод для цього немає», – заявив він.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що міністерство підготувало пропозиції щодо посилення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху. «Прошу присвятити наступне засідання уряду розгляду питання правил дорожнього руху та посилення відповідальності за їх порушення».

За словами міністра, МВС має законодавчі пропозиції до Верховної Ради, а також до Кабміну, покликані запустити систему відеофіксації. Водночас у міністерстві розповіли, що заважає поліції боротися з пияцтвом за кермом.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...