У Національній поліції України створили управління кримінального аналізу. Завдання управління – консолідація й подальший аналіз усієї оперативної інформації.
Про це заявив т. в. о. начальника управління кримінального аналізу Володимир Єрофеєв, повідомляє прес-служба Нацполіції, передає «Слово і Діло».
За словами Єрофеєва, головне завдання управління – зведення всієї оперативної інформації до однієї бази, її подальший аналіз.
«На сьогодні в системі поліції існує дуже багато джерел розрізненої інформації. Вона аналізується автономно співробітниками різних служб ... І все це зберігається в різних базах. Крім того, оперативники накопичують і зберігають інформацію в себе. А після звільнення з роботи або пересування по службі працівника інформація втрачається. Тому відсутня можливість якісно оцінити інформацію в глобальному масштабі, хоча б у межах однієї області. І тому наше завдання – консолідація всієї оперативної інформації. Її подальший аналіз допоможе в розкритті насамперед тяжких та особливо тяжких злочинів. Перше, що ми будемо намагатися запровадити, – це зробити географічну прив'язку до кожного житлового будинку з можливістю нанесення інформації на картку. Це дасть нам можливість робити якісний аналіз вчинених порушень: визначати зони скоєння злочинів, направити до таких місць додаткові наряди патрульної поліції або ставити завдання дільничному додатково відпрацювати місця проживання осіб, які перебувають під адміністративним наглядом. У нас з'явиться новий механізм реагування на злочин і профілактики таких злочинів», – говорить Єрофеєв.
Новий підрозділ орієнтований на роботу в трьох напрямках:
– Оперативний аналіз – це аналіз за скоєними резонансними злочинами. Група аналітиків оперативно збиратиме дані щодо цього злочину, технічну інформацію й проводитиме аналіз для того, щоб скоординувати роботу слідчо-оперативної групи в розкритті цього злочину.
– Тактичний аналіз – аналіз, який дає можливість оцінити ситуацію з нанесення інформації на карти, тобто виявити райони з підвищеним ризиком вчинення грабежів, розбійних нападів, вуличних злочинів, дати рекомендації для перестановки нарядів патрульної поліції або рекомендації для проведення цільових відпрацювань районів силами оперативних працівників.
– Стратегічний аналіз спрямований на діяльність організованих злочинних груп, а відтак, і на перспективу в роботі з боротьби з ними.
Раніше повідомлялося, що станом на вересень 2017 року зафіксовані 67 випадків скоєння кримінальних злочинів посадовими особами органів і установ Державної кримінально-виконавчої служби України.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко вважає, що Україна вже подолала пік злочинності, хоча до перелому в боротьбі з криміналом все ще далеко.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»