Нарахування субсидій: які правила діятимуть під час опалювального сезону 2017/2018

Читать на русском

Станом на кінець серпня 2017 року заборгованість населення за тепло і гарячу воду становила майже 7,5 млрд грн, причому половина цієї суми припала на найбільш густонаселені частини країни – Київ, Харківську та Дніпропетровську області. Після минулого опалювального сезону велика частина населення замислилась над оформленням субсидії: ті, хто цього не зробив торік, змушені були віддавати значну частину свого доходу за опалення, гарячу воду і газ. Цьогоріч населенню вже було призначено субсидій на більш ніж 3,239 млрд грн, що на понад півмільярда більше, ніж у 2016 році.

Станом на кінець серпня з початку 2017 року субсидії оформили майже 5,6 млн домогосподарств (на 408 тис. більше, ніж торік). Частині з тих, хто звернувся, в субсидіях було відмовлено: відомо, що з цим питанням до держави звернулися від початку року більше 7 млн родин. Імовірно, що до кінця року кількість охочих отримати «знижку» на оплату компослуг зросте. У зв’язку з цим «Слово і Діло» вирішило показати основні вимоги й правила надання судсидій.

Отже, оформити комунальну субсидію мають право родини, чиї витрати на оплату послуг ЖКГ перевищують 15% від сукупного доходу. При оформленні субсидії на опалювальний період 2017-2018 враховуватимуться доходи всіх членів сім’ї за I та II квартали 2017 року, якщо ж ідеться про субсидію не неопалювальний період 2018 року – то, відповідно, за III і IV квартали 2017-го. Важливо усвідомлювати, що субсидія надаватиметься лише на обсяг послуг, передбачений соціальною нормою, а все, що буде спожито понад цю норму, домогосподарства повинні будуть оплачувати за повним тарифом.

Проект бюджету-2018: куди витрачатимуть гроші?Аналітики «Слова і Діла» розібралися, на що уряд збирається витрачати бюджетні гроші в 2018 році.

Визначені державою соціальні норми на сьогодні такі. Для централізованого опалення у будинках, де не встановлені лічильники тепла, обсяг теплової енергії розраховується на житло площею 48,87 кв. м, якщо в квартирі проживає одна людина, 65,52 кв. м – на двох людей, 76,17 кв. м – на родину з трьох людей і 89,82 кв. м – з чотирьох. Порвняно з минулим роком ці показники не змінились. А от для будинків, де теплові лічильники встановлені, соцнорматив порівняно з 2016 роком став меншим: 0,0431 Гкал на куб. м (у 2016-му це показник становив 0,0548 Гкал на куб. м).

Соцнорматив на гаряче водопостачання складає 1,6 куб. м на одну особу на місяць (порівняно з минулим роком нічого не змінилось). Родинам, які використовують для опалення газ, варто пам’ятати, що субсидія поширюватиметься лише на 5 куб. м блакитного палива на 1 кв. м помешкання (торік ця норма становила 5,5 куб. м). Для тих же, хто опалює будинок за допомогою електричних обігрівачів, соціальний норматив електроенергії в опалювальний період складатиме 51 кВт/год на 1 кв. м (рік тому розрахунковий обсяг був відчутно більшим – 65 кВт/год на кв. м).

Для повноти картини наводимо також основні комунальні тарифи, що діятимуть протягом прийдешнього опалювального сезону:

  • централізоване опалення: 1414, 45 грн за Гкал за наявності лічильника або 32,91 грн за кв. м, якщо лічильника немає;

  • гаряче водопостачання: 84,85 грн за куб. м за наявності сушарок для рушників і 78,08 грн за куб. м для квартир без сушарок;

  • природний газ: 6,69 грн за куб. м;

  • електроенергія (для опалення з 1 жовтня по 30 квітня): за умови споживання менше 3000 кВт/год на місяць – 0,9 грн за кВт, за споживання понад 3000 кВт/год на місяць – 1,68 грн за кВт/год.

Раніше «Слово і Діло» показало, з якими запасами енергоресурсів Україна підходить до опалювального сезону.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал