У НАТО вважають, що навчання «Захід-2017» нагадують приготування до великої війни

Читать на русском
За словами генерала НАТО, Альянс активізував своє прагнення відновити військові зв'язки з Росією, щоб під час маневрів уникнути небажаних потенційно можливих інцидентів.

Масштабні військові навчання Росії та Білорусі «Захід-2017» схожі на підготовку до великої війни.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО генерал Петр Павел, повідомляє портал Delfi, передає «Слово і Діло».

За словами генерала, Альянс активізував своє прагнення відновити військові зв'язки з Росією, щоб під час маневрів уникнути «небажаних потенційно можливих інцидентів».

Незважаючи на твердження Москви, що «НАТО не вважається ворогом» та що «навчання не спрямовані проти Альянсу», чеський генерал нагадав, що Росія не дотримувалася встановленого принципу маневрів.

У Росії стверджують, що в навчаннях беруть участь близько 12 700 військовослужбовців, однак, як заявив Павел, у «Заході-2017» задіяні від 70 до 100 тисяч військових.

«Захід-2017»: бомбардувальник РФ забув злетіти й розбивсяУ Росії викотився із ЗПС дальній бомбардувальник, який брав участь у спільних російсько-білоруських навчаннях.

«Загалом те, що ми бачимо, – це серйозна підготовка до великої війни», – сказав генерал.

Він додав, що «якщо дивитися на навчання так, як їх представляє Росія, хвилювань немає. Але якщо дивитися на них ширше, то у нас має бути стурбованість, оскільки ці навчання не повністю прозорі».

«У нас висока концентрація військових сил у країнах Балтії та в Чорному морі, тому потенційно виникнення інцидентів є досить високим через фактор людської або технічної помилки», – зазначив Павел.

«Ми маємо бути впевнені, що не відбудеться ескалації конфлікту в результаті ненавмисних інцидентів», – сказав він.

Нагадаємо, 14 вересня на території Білорусі стартували тижневі навчання «Захід-2017» за участю білоруських та російських військ.

У зв'язку з проведенням на території Глибоцького району «Захід-2017» у місті Глибоке запровадили комендантську годину.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...