Москаль закликав Порошенка ветувати закон про освіту

Читать на русском
Голова Закарпатської ОДА закликав президента України Петра Порошенка ветувати новий закон про освіту.

Голова Закарпатської ОДА закликав президента України Петра Порошенка ветувати новий закон про освіту.

Про це повідомляє прес-служба Геннадія Москаля, передає «Слово і Діло».

Голова Закарпатської ОДА вважає, що ухвалений більшістю Верховної Ради новий закон про освіту не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, закону «Про національні меншини в Україні» та міжнародними договорами, укладеними Україною із сусідніми країнами.

Він також зазначив, що низка положень ухваленого закону суперечить двостороннім договорам України із сусідніми країнами (зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною), які передбачають зобов'язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин. Згідно зі ст. 22 Конституції України, при ухваленні нових законів права і свободи людини, які закріплені Конституцією України, не можуть бути скасовані й не допускають звуження змісту та обсягу наявних прав і свобод.

Крім того, згідно зі ст. 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, етнічного та соціального походження, за мовними або іншими ознаками. Згідно зі ст. 53 Конституції України, громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою.

«Особливо хочу підкреслити, що представники національних меншин, які живуть на Закарпатті, є законослухняними громадянами України й прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою. З огляду на це, звертаюся до президента України Петра Порошенка з проханням ветувати ухвалений закон або повернути його до Верховної Ради України з правками», – говорить Москаль.

Раніше міністр освіти Лілія Гриневич розповіла, як освітня реформа врегулює мовне питання.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал