Міністерство економічного розвитку і торгівлі презентувало новий законопроект «Про концесію», розроблений міністерством разом з Європейським банком реконструкції та розвитку та міжнародними консультантами.
Про це повідомляє УНІАН, передає «Слово і Діло».
Мінекономіки склало список для ліквідації та приватизації підприємствМіністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) оприлюднило перелік об'єктів державної власності, що підлягають приватизації в 2017-2020 роках, в який потрапили великі державні банки.
Згідно з презентацією законопроекту, термін концесії може становити від 3 до 50 років. Ініціаторами концесії можуть виступати органи державної влади, що здійснюють управління об'єктами держвласності, органи місцевого самоврядування або юрособи приватного права (резиденти та/або нерезиденти).
Виконавець концесії (концесіонер) вибирається на концесійному конкурсі, який проходить у чотири етапи: попередній відбір претендентів; подача конкурсних пропозицій учасниками; оцінка конкурсних пропозицій та вибір переможця; переговори з переможцем.
Контроль за здійсненням концесії можуть виконувати концесієдавець, Мінекономрозвитку, інші держоргани та органи місцевого самоврядування.
За словами першого віце-прем'єра Степана Кубіва, Україні для модернізації застарілої інфраструктури необхідно понад 35 мільярдів доларів, і одним з дієвих механізмів розвитку інфраструктури є державно-приватне партнерство.
Нагадаємо, раніше була названа сума, необхідна для модернізації інфраструктури.
Як відомо, в лютому морпорт Чорноморська передав термінал №5 у концесію.
Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.