Украина має власний варіант резолюції щодо миротворців

Читать на русском
Україна розраховує, що на миротворців буде покладено більше функцій, ніж охорона спостерігачів ОБСЄ.

Україна може запропонувати ООН власний варіант резолюції щодо миротворчої місії на Донбасі.

Про це заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко в ефірі телеканалу «112 Украина», передає «Слово і Діло».

«У нас все це є, напрацьоване. Воно є на руках наших партнерів. Ми подивимося протягом кількох днів, якщо буде потреба, ми подамо й розповсюдимо свій альтернативний. Інший варіант – працювати на базі російського проекту. Це не означає, що там має все лишитися так, як вони написали», – повідомив Єльченко.

За його словами, в будь-якому разі українська сторона в кінцевому проекті резолюції про відправлення миротворців на Донбас розраховує, що миротворці ООН будуть присутні в усіх районах зони конфлікту, включаючи кордон, а принциповим моментом є виведення російських військ з ОРДЛО до розгортання місії.

«Обов’язково в цій місії має буде означено, що вона перебуватиме на всій території Донбасу, в першу чергу на російсько-українському державному кордоні. Ще одне питання, принципове для нас, – це виведення до розгортання місії ООН всіх іноземних військ, а вони там одні – РФ», – підкреслив дипломат.

Геращенко прокоментувала заяву Путіна про миротворців на ДонбасіГеращенко підкреслила, що миротворці мають бути введені на всю окуповану російськими військами територію України

Крім того, Україна розраховує, що на миротворців буде покладено більше функцій, ніж охорона спостерігачів ОБСЄ. Український постпред також акцентував увагу на тому, що серед «блакитних касок» не має бути російських миротворців.

«Не може країна, яка є стороною конфлікту, Росія, одночасно бути миротворцем. Це не може бути лише охорона спостерігачів ОБСЄ. Для цього простіше їх озброїти, а не заводити туди ще якісь військові сили ООН, які їх охоронятимуть. Ми не згодні, що маємо погоджувати це з представниками ОРДЛО, оскільки стороною конфлікту є Росія», – заявив Єльченко.

Дипломат зазначив, що Росія неодноразово на полях Радбезу ООН перешкоджала внесенню резолюції про миротворчу місію на Донбассі, погрожуючи правом вето.

«Постійно РФ подавала нам та іншим сигнали, що вона заблокує будь-яку спробу це все перекласти на офіційний папір і схвалити резолюцію Ради безпеки ООН, тобто погрожувала своїм право вето. Саме тому ми не могли нікуди рухатися в цьому питанні», – нагадав Єльченко.

Раніше Росія відправила до ООН свій проект щодо миротворців на Донбасі.

МЗС України заявило, що готове працювати з питанням розміщення миротворців ООН на Донбасі, проте присутність військ РФ у складі миротворчої місії неможлива.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал