Набув чинності новий закон про Конституційний суд

Ухвалений зі скандалом закон передбачає зміну структури, повноважень КС, а також установлення процедури розгляду конституційної скарги.

Нова редакція закону «Про Конституційний суд» набула чинності.

Напередодні його опублікувала офіційна газета парламенту «Голос України», передає «Слово і Діло».

Ухвалений зі скандалом закон передбачає зміну структури, повноважень КС, а також установлення процедури розгляду конституційної скарги.

Павло ПетренкоМіністр юстиції України
Петренко зобов'язаний провести судову реформуСказано 14 квітня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

Також впроваджується конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду.

Згідно із законом, КС діятиме в складі 6 колегій, 2 сенатів і Великої палати. Крім того, суд отримує право видавати забезпечувальні накази й зупиняти дію будь-якої законодавчої норми, конституційність якої оскаржується.

При цьому також впроваджується відповідальність за невиконання рішень КС.

Законом істотно підвищується зарплата суддів КС – до 75 прожиткових мінімумів (близько 120 тис. грн). Суддя КС у відставці одержуватиме довічне грошове утримання в розмірі 50% окладу – близько 60 тисяч гривень.

З метою надання експертної допомоги в конституційних процесах за конституційними скаргами в Конституційному суді тимчасово (до 1 січня 2020 року) впроваджується інститут спеціального радника, яким може бути компетентний у цьому питанні іноземець, але не громадянин Росії. Забезпечення діяльності спеціального радника здійснюється за рахунок міжнародної технічної допомоги або міжнародних організацій.

Ігор АлексєєвНародний депутат України
Алексєєв запевнив, що фракція «Народного фронту» завершить судову реформу в УкраїніСказано 20 червня 2017 р.Статус обіцянки: У процесі

Ухвалити новий регламент і затвердити нову структуру КС має протягом 3 місяців – до 3 листопада.

Як відомо, 13 липня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону «Про Конституційний суд», внісши поправку про відкрите голосування за уповноваженого з прав людини. Проти цієї поправки протестували активісти, вимагаючи таємного голосування за омбудсмена та нарікаючи на підміну пропозиції.

Президент Петро Порошенко, який попри заклики підписав закон про КС, запропонував вирішити питання з омбудсменом окремо.

Загрузка...