Рева назвав терміни завершення осучаснення пенсій

Читать на русском
З 2021 року почнеться нормальний процес індексації, що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам і тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.

В Україні осучаснення пенсій буде проводитися ще близько чотирьох років.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

«Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувалися пенсії. Перший крок буде стосуватися 5,6 мільйона пенсіонерів – це ті, кому пенсії призначалися з 2008 до 2014 року. У 2019 році пенсії будуть осучаснювати тим, хто йшов на заслужений відпочинок у 2015 та 2016 роках за рівнем 2018 року. І так далі», – зазначив Рева.

За словами міністра, з 2021 року почнеться нормальний процес індексації, що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам і тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.

Сьогодні такі розриви становлять різницю в розмірі пенсій в три й більше разів.

Щодо індексації, то пенсійною реформою передбачено, що з 2021 вона буде проводитися автоматично розміром не менш ніж 50% від рівня інфляції та не менш ніж 50% від рівня середньої заробітної плати.

Нагадаємо, 13 липня Рада підтримала в першому читанні пенсійну реформу.

А 22 березня 2017 року Рева пообіцяв, що найближчим часом мінімальна пенсія складе 1 247 гривень і не буде меншою за прожитковий мінімум.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал