В Україні від 6 до 7 мільйонів працездатного населення знаходиться в тіні і не платить внески в Пенсійний фонд.
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише прес-служба Міністерства соцполітики, передає «Слово і Діло».
Зі слів міністра, створення умов, при яких мільйони працівників будуть зацікавлені в офіційному оформленні на роботу, призведе до виходу економіки з тіні.
«Ми маємо проблему не ц поганій демографії, як деякі намагаються нас переконати, а в тому, що від 6 до 7 млн працездатного населення знаходиться в тіні і не платить внески в пенсійну систему. Тому підвищені вимоги до страхового стажу створюють умови, за яких працівники будуть вимагати від роботодавця виконувати свої зобов'язання перед ними і офіційно оформлювати їх на роботу. Адже саме роботодавець сплачує внески до солідарної системи пенсійного забезпечення своїх працівників», - підкреслив Рева.
Повідомляється, що підвищення вимог до страхового стажу допоможе усунути причини, які призвели до фактичного банкрутства Пенсійного фонду, уникнувши при цьому необхідності в підвищенні пенсійного віку.
«При розробці проекту пенсійної реформи Уряд ставив за мету не зменшення кількості пенсіонерів, через підвищення пенсійного віку, а розширення кола платників єдиного соціального внеску. Підвищення пенсійного віку, крім того, не вирішило б причину проблем Пенсійного фонду, до того ж поставило б в однаково програшне становище і тих, хто мінімізував витрати за несплату внесків, і тих, хто працював чесно все життя заробляв собі на пенсію», - сказав міністр.
Раніше Рева розповів, як змусити роботодавців наймати людей від 45 років.
Нагадаємо, 22 червня Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду пакет законопроектів щодо пенсійної реформи.
Рева сподівається, що пенсійна реформа виведе з «тіні» ринок праці.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»