Росія хоче списати борги кримчан перед українськими банками

Держдума РФ ухвалила правки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками, де планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню.

Держдума РФ у п'ятницю, 14 липня, ухвалила в другому читанні правки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками.

Про це пише «Комерсант», передає «Слово і Діло».

Згідно із законом, вимагати погашення боргу можуть лише акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги в українських банків. Наразі в ФЗВ акредитовані чотири компанії, які скупили понад 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

У Криму та Севастополі вже готують регіональний проект.

За інформацією видання, в цьому проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримають переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Шотландські банки запідозрені у відмиванні грошей з РосіїРосійські бізнесові кола спромоглися вивести з Росії 4 млрд фунтів через підставні компанії в Шотландії.

За словами співрозмовників видання, компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтувалися в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги укладаються в 5 млн руб.

Колектори, що працюють у Криму, розповіли «Комерсанту», що їхні боржники вже зараз, хоча закон не ухвалений, відмовляються погашати борги й платити за рахунками.

«Ми купували борги в українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого, – дивується керівник одного з агентств, що працює в Криму. – Якщо будуть масові прощення боргів, хто відшкодує нам збитки?»

Також окупаційна «влада» планує наділити наглядову раду ФЗВ правом ухвалювати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. за обставинами, які мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати досить пільгові умови погашення. В разі погашення певної частини боргу можна буде позбутися суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Раніше в Держприкордонслужбі заявили, що намір України запровадити біометричний контроль для іноземців, які перетинають український кордон, не стосується мешканців окупованого Криму.

Також в окупованому Криму військкомати на понад 80% виконали план весняного призову до армії Росії.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...