Гриневич планує зобов'язати школи звітувати за гроші, витрачені на ремонт

Читать на русском
МОН пропонує зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати про витрачені кошти.

Міністерство освіти і науки України пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати про витрачені кошти.

Про це міністр освіти Лілія Гриневич заявила в ефірі телеканалу «112 Україна», передає «Слово і Діло».

«Закон про освіту, який сьогодні поставлено на голосування в парламенті, для нас він неймовірно важливий, тому що без цього закону ми не можемо здійснювати справжнє реформування освіти. Так ось, у цьому законі є стаття, яка буде зобов'язувати всі навчальні заклади в обов'язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи, та як вони витрачаються. Тоді стане зрозуміло, й батьки зможуть поставити питання тим, хто заохочує їх здавати гроші. Якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді незрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків», – заявила Гриневич.

Реформа шкільної освіти: чи потрібна українцям 12-річка?Новий міністр освіти і науки Лілія Гриневич прийшла до уряду з чітким планом щодо виправлення недоліків реформаторської роботи свого попередника Сергія Квіта, який приділив чимало уваги вищій освіті, але дещо занедбав освіту шкільну.

Також Гриневич пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити.

«Дуже важливо, щоб фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одна з новел закону про освіту, яка має показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. В результаті фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості – у них збільшилася доходна частина бюджету в кілька разів. Вони зараз мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним», – заявила Гриневич.

За словами міністра освіти, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші до шкільних фондів, що позначається на ставленні до дітей.

«Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум. Із цим можна боротися лише таким чином, що ми маємо вивести на світло всі внески батьків до бюджету кожного навчального закладу й вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються», – заявила Гриневич.

Раніше повідомлялося, що уряд має намір скоротити кількість бюджетних місць у вишах.

Нагадаємо, 9 червня 2017 року Гриневич пообіцяла, що протягом літа 200 шкіл в Україні будуть відремонтовані та оновлені.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: