У РФ планують запровадити публічне зречення від українського громадянства

Читать на русском
У Держдумі РФ розглянуть законопроект про позбавлення громадянства засуджених за тероризм і доповнять нормою, за якою українці публічно зможуть відмовитися від громадянства заради прийняття російського.

У Держдумі РФ розглянуть законопроект про позбавлення громадянства засуджених за тероризм і доповнять нормою, за якою українці публічно зможуть відмовитися від громадянства заради прийняття російського.

Про це пише «Слово і Діло», посилаючись на «Коммерсант».

Необхідність поправок, за даними голови думського комітету із законодавства Павла Крашеннинікова, викликана тим, що охочі отримати російський паспорт жителі України часто не можуть отримати довідку про вихід із громадянства цієї країни.

«Є країни, в яких отримати таку довідку складно, але Україна їх просто припинила видавати», – розповів Крашенинніков.

Для таких громадян автори поправок пропонують запровадити процедуру «публічного зречення від громадянства України».

У засіданні відповідного комітету, за словами Крашеннинікова, візьмуть участь представники міграційного та правоовго департаментів МВС. «Коммерсант» зазначає, що поправка «порушує початкову концепцію законопроекту, який присвячений випадкам скасування рішення про прийняття до громадянства».

Рішення доповнити законопроект поправками про публічну відмову від попереднього громадянства в Держдумі прийняли кілька днів тому.

Одне з джерел видання зазначило, що «ситуацію, пов'язану з довідками від України, останні два тижні обговорювали в різних колах, в тому числі в уряді та МВС». Спочатку пропонувалося змінити відповідний регламент МВС, але правоохоронні органи «наполягають саме на зміні закону».

Раніше повідомлялося, що Путін перетворив прибережні води навколо окупованого Криму на «вільну економічну зону».

Нагадаємо, ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію про відновлення суверенітету й цілісності України.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...