Лідери G20 ухвалили фінальну декларацію

Читать на русском
Після певної напруженості, яка виникла вході другого дня саміту у Гамбурзі, коли США блокували фінальну декларацію через незгоду в частині клімату, лідери досягли компромісу.

Лідери G20 ухвалили фінальну декларацію саміту у Гамбурзі, врахувавши особливу позицію США щодо кліматичних змін.

Текст декларації оприлюднено на сайті федерального уряду Німеччини, передає «Слово і Діло».

Після певної напруженості, яка виникла вході другого дня саміту у Гамбурзі, коли США блокували фінальну декларацію через незгоду в частині клімату, лідери досягли компромісу. Всі країни «двадцятки» за винятком США наголосили на незворотності Паризької кліматичної угоди і необхідності її швидкої реалізації.

«Ми беремо до уваги рішення США вийти з Паризької угоди. США оголосили, що негайно припинять реалізацію свого нинішнього національно визначеного внеску та підтвердили свою рішучу прихильність до підходу, який знижує викиди, одночасно підтримуючи економічне зростання та покращуючи потреби в енергетичній безпеці», - йдеться у тексті декларації.

Тіллерсон розповів про домовленості Путіна з Трампом на саміті G20Держсекретар США Рекс Тіллерсон прокоментував першу зустріч Путіна і Трампа і повідомив, про що домовилися лідери країн.

За наполяганням США у тексті документу збереглася згадка про горючі корисні копалини у контексті можливості їх використання у поєднанні з відновлюваними джерелами енергії.

У декларації також підтверджено досягнуту домовленість в іншому питанні, яке викликало розбіжності – країни «Великої двадцятки» висловилися за відкидання протекціонізму у глобальній торгівлі.

Крім того, учасники саміту G20 домовилися за допомогою всіх наявних методів протистояти корупції.

Також країни G20 вирішили створити партнерство з Африкою, щоб сприяти створенню робочих місць та економічному зростанню в цьому регіоні. Як зазначається, це повинно посприяти боротьбі з міграцією.

«Наші спільні зусилля сприятимуть сталому економічному зростанню і створенню робочих місць, особливо для жінок і молоді. Це допоможе в боротьбі з проблемами бідності і нерівності, які є одними з корінних причин міграції», - йдеться в декларації.

Також лідери домовилися активізувати співпрацю в боротьбі проти перевізників біженців.

Зазначимо, в ході саміту «Великої двадцятки» лідери країн Німеччини, Франції та Росії обговорили ситуацію на Донбасі.

Крім того, на другий день G20 на вулиці Гамбурга вийшли близько 12 тисяч протестувальників.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал