Більшість країн-членів ООН готові підписати угоду про заборону ядерної зброї

Новий документ ООН збираються ухвалити на найближчому засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, після чого буде відкритий для підписання з 20 вересня.

141 країна-член Організації Об'єднаних Націй планує підписати новий документ, який забороняє використання ядерної зброї.

Про це повідомляє AFP, передає «Слово і Діло».

«За ініціативи Австралії, Нової Зеландії, Мексики, ПАР і Бразилії, 141 держава-член ООН провела тритижневі переговори про договір, який покликаний заборонити розвиток і накопичення ядерної зброї, а також загрозу його застосування», – йдеться в повідомленні.

Незважаючи на значну кількість прихильників, які наполягають, що «нова угода змусить ядерні держави швидше роззброюватися», в майбутнього документа є також серйозні противники, зокрема США, Франція, Велика Британія, Росія, Ізраїль, Китай, Індія, Пакистан, Японія та КНДР.

Парубій заявив про наявність ядерної зброї РФ в окупованому КримуГолова українського парламенту Андрій Парубій повідомив про розміщення Росією ядерної зброї в Криму.

Всі постійні члени Радбезу ООН бойкотували ці переговори. До них долучилися також більшість країн НАТО.

Противники угоди наполягають, що їхні арсенали служать лише для стримування, і вони, як і раніше, дотримуються Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, ухваленого 1968 року. Як наголошується, його умови зобов'язують країни-підписанти поступово зменшувати запаси ядерної зброї. Неядерні країни вказують на повільні темпи роззброєння й побоюються, що настільки небезпечне озброєння «може потрапити не до тих рук».

Новий документ ООН збираються ухвалити на найближчому засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, після чого він буде відкритий для підписання з 20 вересня. Договір набуде чинності після того, як його підпишуть 50 країн-членів ООН.

Нагадаємо, нещодавно США скликали закрите засідання Радбезу ООН у зв'язку з останнім запуском ракети КНДР.

Також Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо 9 організацій та трьох фізичних осіб через співпрацю з КНДР. Під обмеження потрапили також і дві компанії з Росії.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...