Як мери українських міст дбають про гаманці своїх виборців?

Читать на русском

Добробут мешканців понад усе! Так можна охарактеризувати передвиборчі програми чи не кожного політика й політичної сили, а надто – якщо мова йде про місцеву владу, для якої рівень життя населення прямо пропорційний отриманим владним повноваженням. Тому обіцянки про здешевлення тих чи інших послуг, пільги та компенсацію витрат лунають з вуст представників місцевої влади регулярно. «Слово і Діло» перевірило, як виконують такі обіцянки мери обласних центрів України.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко обіцяє не підвищувати тариф на квартплату для киянСказано 13 березня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Так, міський голова Києва Віталій Кличко провалив обіцянку не підвищувати квартплату мешканцям столиці. Її він дав навесні 2015 року, а влітку 2017-го міськадміністрація порушила слово мера. Натомість такі обіцянки, як підвищення ціни на проїзд у метро лише після консультацій із громадськістю, запровадження компенсацій та субсидій для малозабезпечених киян і представлення обґрунтування нових тарифів і цін на проїзд у громадському транспорті Кличко таки виконав.

Є провалена обіцянка з цієї теми і у міського голови Львова: у листопаді 2015-го він обіцяв збільшити премії спортсменам і тренерам, що проживають у столиці Галичини, у 2-4 рази. А от обіцянка про непідвищення тарифу на вивезення сміття для населення поки що дотримується.

Запровадити міські програми компенсації зростання цін і тарифів для незахищених верств населення пообіцяв у жовтні 2015 року мер Одеси Геннадій Труханов. Поки що це зобов’язання виконується: принаймні «Словом і Ділом» зафіксовані рішення місцевої влади про виплату матеріальної допомоги, соцвиплат і коштів на погашення комунальної заборгованості. Наразі зобов’язання має статус «у процесі виконання».

Трапляються у мерів і обіцянки, що, вочевидь, виходять за межі їхньої компетенції й можуть бути виконані лише в довгостроковій перспективі. Наприклад, очільник Житомира Сергій Сухомлин в жовтні позаминулого року пообіцяв зменшити ціну на тепло й воду за рахунок модернізації комунальних підприємств, а його чернігівський колега Владислав Атрошенко – зменшити вартість опалення житлових будинків Чернігова. Обидві обіцянки наразі в процесі виконання.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал