Польща запровадила нові правила працевлаштування для українців

Читать на русском
Сейм Польщі разом з урядом ухвалив новий законопроект про популяризацію працевлаштування та заклади ринку праці.

Сейм Польщі разом з урядом ухвалив новий законопроект про популяризацію працевлаштування та заклади ринку праці.

Про це повідомляє «Польське радіо», передає «Слово і Діло».

Змінами передбачене запровадження для роботодавця оплати за реєстрацію заяви про намір найняти на роботу іноземця. Запропоновані законом рішення стосуються іноземців, які тривалий час працюють у Польщі. Зокрема, йдеться про громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України та Росії, які зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці. Відтепер, окрім права на роботу, запроваджений дозвіл на сезонну роботу, котрий буде видавати староста на період тривалістю 8 місяців протягом року. Закон передбачає внесення платежу в 30 злотих за реєстрацію заяви роботодавця про намір працевлаштування іноземців.

«Це зменшить зловживання й забезпечить фінансові надходження, які будуть використані старостами для виконання цього завдання. Це дозволить ефективніше обслуговувати зацікавлених осіб повітовими управліннями праці. Планується, що платіж, зазначений у розпорядженні, буде невеликим і складе 30 злотих», – наголошується в обґрунтуванні до рішення.

Заяву можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що документ був складений з корисливою метою або буде використаний іноземцем для інших потреб.

Раніше повідомлялося, що трохи більше тижня тому з Києва до польського Перемисля урочисто відправився перший потяг.

А 10 квітня 2016 року народний депутат України Ігор Гузь заявив, що планує створити структуру, яка буде надавати юридичну та організаційну допомогу за кордоном громадянам України, які потерпають від неправомірних дій митників і правоохоронних органів. Але йому так і не вдалося виконати свою обіцянку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал