У Києві заборонили виселяти котів з підвалів

Читать на русском
Комунальники мають забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів, технічних підвалів та горищ, запобігати ізоляції там котів, що може призвести до їхньої загибелі.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про заборону на вилов безпритульних котів у Києві, а також зобов'язали комунальників надавати їм доступ до підвальних приміщень.

За таке рішення проголосував 81 депутат, повідомляє прес-служба Київради, передає «Слово і Діло».

«Документ вирішує питання поводження та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Відповідно до рішення, забороняється вилов безпритульних котів на території Києва за винятком необхідності їх стерилізації, вакцинації та/або з метою прилаштування до нових власників», - йдеться у повідомленні.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв, що в Києві буде побудований сучасний “Центр захисту тварин”Сказано 28 березня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

До цього процесу обов'язково мають бути залучені представники громадських зоозахисних організацій.

«Також вилов забороняється у разі виникнення обставин, що створюють загрозу життю, здоров'ю та безпеці людей. Окрім того, комунальні підприємства з утримання житлового фонду зобов'язанні не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації та надавати їм доступ до підвальних приміщень», - наголосив автор проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

Окрім того, в рішенні наголошується, що відповідальні особи, які уповноважені в структурах житлово-експлуатаційних підприємств чи організацій, в тому числі ЖБК, ОСББ, мають забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів, технічних підвалів та горищ, запобігати ізоляції там котів, що може призвести до їхньої загибелі.

Також комунальні підприємства «Притулок для тварин» та «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» мають забезпечити за позабюджетні кошти та кошти, передбачені у бюджеті на цей рік, регулювання чисельності цих тварин у місті через стерилізацію з обов'язковою вакцинацією.

Раніше у КМДА представили концепцію створення Центру захисту тварин. Також вуличних котів Києва визнали частиною екосистеми.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал